Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym bez zapór, na którym jedyną formą informowania o zbliżającym się pociągu są światła ostrzegawcze. Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabinę Chyrę-Giereś wynika, że ciągnik prawdopodobnie wjechał na tory już w momencie, gdy były włączone światła ostrzegawcze.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Tragiczny wypadek na torach kolejowych w woj. śląskim

Na torach w ciągnik z przyczepą wjechał z impetem pociąg Intercity jadący z Gdyni w kierunku Zakopanego, w którym znajdowało się 350 osób. Nikt z pasażerów nie ucierpiał, natomiast mężczyzna, który jechał na traktorze, zginął na miejscu.

Położenie miejscowości Jacków Foto: Mapy Google
Położenie miejscowości Jacków

Siła, z jaką uderzył pociąg, była ogromna, co pokazują zdjęcia zamieszczone na profilu serwisu klobucka.pl. Widać na nich całkowicie zniszczony ciągnik oraz przyczepę.

W związku z blokadą trasy, dla pasażerów pociągu została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa. Na miejscu wypadku pracują natomiast policjanci i prokurator. Celem działań jest ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Służby ustalają również tożsamość mężczyzny. Z relacji świadków wynika, że miał on ok. 60 lat.

Tak wygląda ciągnik własnej roboty Foto: Victor Zhurlakoff / Shutterstock
Tak wygląda ciągnik własnej roboty

Źródło: klobucka.pl