Obecnie cały rynek motoryzacyjny zmaga się z wydłużonym czasem oczekiwania na zamówione samochody. W tej trudnej sytuacji japońska firma kusi klientów krótkim czasem oczekiwania na jeden model. Jest to Toyota Corolla w wersji sedan z silnikiem 1.5 i manualną, 6-biegową skrzynią biegów. Auto można też zamówić z bezstopniową skrzynią automatyczną Multidrive S.

Zapytaliśmy w Toyocie, co to znaczy, że firma ma na myśli bardzo krótki czas oczekiwania. Otrzymaliśmy zapewnienie, że kilka tysięcy dodatkowych egzemplarzy Corolli sedan trafiło do Polski i samochody już znajdują się w centralnym magazynie. To oznacza, że realizacja zamówienia na te egzemplarze zajmie dealerom około miesiąca. W kwestii cen obowiązują stawki cennikowe. Firma chwali się, że pierwszych siedmiu miesiącach 2022 r. zarejestrowano 12 555 egzemplarzy tego auta, co czyni go nie tylko liderem swojego segmentu, ale i całego rynku.

Nowa Toyota Corolla Sedan - rodzina w komplecie Foto: Toyota
Nowa Toyota Corolla Sedan - rodzina w komplecie

W co wyposażona jest Corolla Sedan?

Do wyboru są trzy wersje wyposażenia: Comfort, Comfort +Tech oraz Comfort+Tech+Style. Auto w wersji Comfort ma 16-calowe felgi aluminiowe, dwustrefową klimatyzację automatyczną, kamerę cofania, kierownicę oraz gałkę zmiany biegów obszytą skórą, a także pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego z układem wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), światła do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgielne w technologii LED, podłokietnik w drugim rzędzie siedzeń, przewodową łączność ze smartfonem przy pomocy interfejsów apple CarPlay® oraz Android Auto™.

Bogatsze wersje mają ponadto inteligentne wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, przednie i tylne czujniki parkowania, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne, podgrzewane fotele przednie. Przed kierowcą jest też 7-calowy wyświetlacz na tablicy wskaźników, standardem jest system Toyota Smart Connect® z 8-calowym ekranem dotykowym, nawigacja w chmurze z 4-letnim darmowym pakietem danych, a także inteligentny asystent głosowy. Najbogatsza wersja Corolli Sedan wyróżnia się dodatkowo 17-calowymi felgami aluminiowymi, przednimi i tylnymi światłami w technologii LED, spryskiwaczami reflektorów, a także przyciemnianymi tylnymi szybami.