Paul Bracq to legendarny stylista. Dziś ma 82 lata i nadal jest bardzo aktywny. Do Polski przyjechał na zaproszenie klubu Mercedesa Pagody.

Paul Bracq najbardziej znany jest z 10-letniej współpracy z Mercedesem w latach 1957-67.

Pracując w Sindelfingen zaprojektował dzieło swojego życia – model W113 nazywany z racji wklęsłego dachu Pagodą.

Oprócz Mercedesa Pagody Paul Bracq stworzył projekt luksusowej limuzyny W100, pięknego stylistycznie Mercedesa 220 S coupe, popularnych modeli W114 i W115 oraz limuzyny W108.

Pracował także dla BMW – przyłożył rękę do modelu serii 7, a także dla Peugeota (m.in . modele 505 i 604).

Mało kto wie, że samochodowy stylista został także poproszony o zaprojektowanie słynnego francuskiego superpociągu TGV.

Do Polski Paula Bracqa zaprosili członkowie W113 Pagoda SL Klub Polska. W 2014 roku odwiedzili słynnego stylistę w Bordeaux we Francji, gdzie obecnie mieszka i prowadzi swoje studio.

Odwiedziny były nietypowe – pod dom Paula Bracqa zajechało bowiem 10 zabytkowych Mercedesów W113 Pagoda, którymi członkowie klubu wybrali się na południe Francji.

Wizyta początkowo planowana na 2 godziny trwała 2 dni, a Paul Bracq i jego żona tak zachwycili się i Pagodami, i ich właścicielami, że obiecali odwiedzić klub w Polsce.

Paul Bracq przyleciał do Polski 19 czerwca, zamieszkał w Rozalinie – w prywatnej rezydencji jednego z członków klubu Mercedesa Pagody, a w sobotę 20 czerwca spotka się z fanami w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu (pod mostem Poniatowskiego).