W 2015 roku do oferty Hondy w Europie powróciły znane i lubiane modele, a samochody stanowiące trzon oferty produktowej firmy, zostały poddane liftingowi. Wraz z nową Hondą Jazz oraz odświeżonymi wersjami modeli Civic i CR-V, w europejskich salonach pojawił się HR-V oraz Civic Type R.

Honda rozpoczęła rok modernizacją modelu CR-V, który – między innymi – otrzymał nowy silnik wysokoprężny 1,6 litra i-DTEC o mocy maksymalnej 160 KM. Jednostka ta może współpracować z nową dziewięciobiegową przekładnią automatyczną, po raz pierwszy zastosowaną w europejskiej gamie modelowej Hondy. CR-V wyposażono również w nowy system Honda Connect, oferujący kierowcy funkcje informacyjno-rozrywkowe nowej generacji oraz wsparcie dla najnowszych smartfonów.

Kolejną tegoroczną nowością Hondy jest druga generacja modelu HR-V. Firma powraca tym samym do rywalizacji w segmencie, który zapoczątkowała właśnie tym modelem kilkanaście lat temu. W ofercie Hondy pojawiło się zatem auto o sportowej stylizacji, doskonałym prowadzeniu, przestronnym wnętrzu oraz dobrych osiągach. Od momentu debiutu, Honda HR-V cieszy się dużą popularnością wśród klientów, a ostatnio jury europejskiego konkursu AUTOBEST wybrało ten model, jako jednego z pretendentów do nagrody „Best Buy Car of Europe 2016”.

Do europejskiej gamy Hondy powrócił Civic Type R. Powstaje on wyłącznie w należącej do Hondy fabryce HUM w Swindon w Wielkiej Brytanii, skąd jest eksportowany również do Japonii. Większość egzemplarzy nowego Civica Type R, przeznaczonych do sprzedaży w tym roku, znalazła nabywców już w momencie premiery rynkowej. Auto zyskało duże uznanie w oczach ekspertów, zdobywając wiele tytułów, w tym nagrodę „Hot Hatch Roku” podczas gali „Scottish Car of the Year” oraz wyróżnienie „Sportowy Samochód Roku” przyznane przez francuski magazyn Echappement. Civic Type R kończy ten rok pierwszymi tytułami w sportach motorowych. Dzięki niemu Honda zdobyła mistrzostwo w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w mistrzostwach samochodów turystycznych British Touring Car Championship (BTCC).

Ofensywę produktową Hondy zakończyła prezentacja nowego modelu Jazz. Samochód zbudowany w oparciu o wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników oferuje nowy silnik benzynowy 1,3 litra VTEC, atrakcyjną stylizację nadwozia oraz pełną gamę elementów bezpieczeństwa z zakresu Honda SENSING. Honda Jazz zdobyła też maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa organizacji Euro NCAP. W ramach tego segmentu, Honda jest drugim producentem, który uzyskał tak wysoką ocenę bezpieczeństwa w ramach nowego, bardziej rygorystycznego programu testowego.

W roku 2016 Honda wprowadzi na europejski rynek dwa kolejne modele – NSX i Clarity Fuel Cell. Ponadto, fabryka HUM przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia produkcji na skalę światową pięciodrzwiowego modelu Civic dziesiątej generacji, co nastąpi w roku 2017.