Austriacka miejscowość Reifnitz już po raz 31. będzie gościć miłośników tuningu grupy Volkswagena. Zlot nad jeziorem Wörthersee jest największym i najistotniejszym wydarzeniem tego typu na świecie. Co roku oficjele Volkswagena przygotowują kilka niespodzianek dla fanów marki.

W tym roku Skoda zaprezentuje studyjny model rajdowej Skody Citigo. Malutki samochód został wyposażony w 18-sto calowe felgi, poszerzone nadkola oraz zderzaki, spojlery, wlot na dachu, środkowo umieszczoną końcówkę wydechu i dużą chłodnicę. W kuluarach krążą pogłoski, że będzie to baza dla przyszłych rajdówek Skody. Nam ten pomysł bardzo przypadł do gustu.

To nie jedyny samochód rajdowy, który VAG przedstawi w Reifnitz. U boku Citigo Rally stanie dobrze znany już fanom marki Volkswagen Polo R WRC. O samochodzie będą opowiadać fabryczni kierowcy Skody – Juho Hänninen i Jan Kopecky.

Oprócz rajdowych akcentów, na zlocie pojawi się również muzyczna Skoda Citigo DJ Car. Auto posłuży jako mobilne studio dla DJ’a, który rozkręci imprezę przenosząc brzmienie do słuchaczy za pośrednictwem sprzętu grającego o mocy 100 000 Watt!

31. „Volkswagen GTI Meet” odbędzie się w dniach 16-19 maja bieżącego roku. Więcej na: www.woertherseetreffen.at