"Kierowca próbował zamienić się miejscami ze swoim psem, który siedział na miejscu pasażera, gdy funkcjonariusze zaczęli pochodzić do auta. " relacjonują policjanci. Jak dodają, z oddali obserwowali próby zamiany miejsc między pijanym kierowcą oraz jego psem.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo.

Sprawdź: Co oznaczają naklejki na sprowadzanych autach? Bitte ein Bit i inne

Kierowca miał dwa aktywne nakazy aresztowania

Aby przekonać policjantów do swej wersji, kierujący wyszedł nawet z samochodu drzwiami pasażera. Jednak zdradziła go silna woń alkoholu, a gdy padło pytanie o to, ile wypił zaczął uciekać. Jednak po ok. 20 m został złapany. Kontrola dokumentów wykazała też, że mężczyzna ma dwa aktywne nakazy aresztowania. Jechał z Las Animas do Pueblo i zgubił się w Springfield.

"Mężczyzna został przebadany medycznie w szpitalu, a następnie osadzony w więzieniu. Usłyszał też zarzuty dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu, przekroczenia prędkości, stawiania oporu podczas interwencji i jazdy mimo zawieszonych uprawień" wyliczają policjanci.

Czytaj: Dostrzegł ją operator kamer monitoringu. Zachowanie kierującej szokuje [WIDEO]

A co stało się z czworonogiem z samochodu — wyjaśniamy

A co stało się z psem? Czworonoga spotkał dużo lepszy los niż jego właściciela. Pies został przekazany znajomemu kierowcy, aby zaopiekował się nim podczas pobytu jego pana w więzieniu. Psu nie postawiono żadnych zarzutów.

Zerknij: Rozpoznasz tablice rejestracyjne? 80 proc. poprawnych odpowiedzi to już sukces