Gdzie możemy spodziewać się utrudnień na polskich drogach. To przede wszystkim punkty poboru opłat, które w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nie będą w stanie zapewnić płynnego przejazdu.

Jednak największe problemy mogą się pojawić na tzw. trasie katowickiej (Oddział) i krajowej trasie nr 7 (Pamiątka) oraz drogach nr 719 (Jaktorów) i 579 (Makówka), gdzie mieszkańcy na niedzielne popołudnie zapowiedzieli protesty. Związane to jest z planowana budowa linii wysokiego napięcia.

Protesty w miejscowościach Oddział i Pamiątka mają rozpocząć się o godz. 15.00, w Jaktorowie o godz. 15.30, a w Makówce o godz. 16. Ich uczestnicy będą chodzili po przejściach dla pieszych, co może wiązać się z wystąpieniem znacznych utrudnień w ruchu. Wszystkie protesty mają potrwać do godz. 20.00.

Zalecane są objazdy. Dla kierowców jadących w stronę Krakowa zalecane jest skręcenie w prawo w Rembertowie w ul. Główną i przejazd przez Michrów i Kruszew do drogi krajowej nr 50. Z kolei jadący w stronę Warszawy powinni w Głuchowie zjechać z drogi nr 7 w prawo do Lesznowoli, dalej wjechać na drogę nr 772 i przez Prażmów dojechać do miejscowości Łoś, gdzie należy wjechać na drogę nr 876 i kierować się do Tarczyna. Alternatywny objazd dla jadących do stolicy ma prowadzić ulicami w pobliżu blokady: Graniczną, Ogrodową i Pawłowicką. Wyznaczone objazdy nie dotyczą ciężarówek.

W przypadku blokady na trasie katowickiej kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Katowic mogą jechać przez miejscowości: Huta Żabiowolska, Żabia Wola, Kaleń, Skuły, Piotrkowice, Chudolipie na drogę krajową nr 50 w kierunku Mszczonowa. Natomiast jadący w kierunku Warszawy będą kierowani do węzła Wiskitki na trasę A-2.