Producent nietradycyjnych samochodów Venturi zapowiedział, że jego dwa ekologiczne samochody przygotowane są do produkcji seryjnej. Na rynek oba modele trafią w przeciągu przyszłego roku. Aczkolwiek na pierwszy rzut oka samochody mają ze sobą niewiele wspólnego, łączy je absencja silnika benzynowego.

Dwumiejscowy roadster Fetish napędzany jest wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 180 kW (245 KM). Dzięki wykorzystaniu kompozytów jego masa wynosi 980 kg, co powinno zapewnić osiągi na poziomie supersportów. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h odbywa się poniżej pięciu sekund, jednak prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 160 km/h. Baterie na jedno załadowanie zapewniają zasięg 250 km, podczas agresywnej jazdy zasięg skraca się do 160 km. Venturi planuje produkcję 50 egzemplarzy rocznie, na dzień dzisiejszy złożono już sześć zamówień.

Drugim samochodem firmy Venturi jest 4-miejscowy „samochód golfowy” o nazwie Eclectic. Masa wynosi zaledwie 350 kg, tak więc napęd zapewnia mały silnik elektryczny o mocy zaledwie 16 kW (22 KM). Na dachu umieszczono panele solarne o powierzchni ok. 2,5 m2, z których ładowane są akumulatory. Gdy słońce nie świeci, funkcję paneli solarnych przejmuje mała elektrownia wiatrowa. Cena modelu Eclectic wyniesie ok. 121,5 tys. zł.