Volkswagen Golf II może być już kolekcjonerskim okazem. Nawet, jeśli brzmi to paradoksalnie, to ten model zasługuje już na takie traktowanie. Szczególnie, gdy jest w tak doskonałym stanie, jak biały egzemplarz z 1991 roku sprzedawany w serwisie eBay. Cechą szczególną tego auta jest wyjątkowo niski przebieg oraz bardzo dobry stan techniczny.

W dodatku sprzedający twierdzi, że ma w pełni udokumentowaną historię kompaktu Volkswagena. Golf II GL został zarejestrowany przez starszego mężczyznę 13 września 1991 roku i pozostawał jego własnością do 2014 roku. Drugi właściciel opiekował się nim do kwietnia 2018 roku i rzadko jeździł. Od dwóch lat samochód był częścią kolekcji i od tego czasu nie był zarejestrowany.

Volkswagen Golf II – średni roczny przebieg to 1820 km

Auto, które wystawiono do sprzedaży, ma 4-cylindrowy, benzynowy silnik 1.6 o mocy 69 KM (bez katalizatora miałby 75 KM). Obecnie licznik wskazuje 52 800 km, co odpowiada rocznemu przebiegowi na poziomie 1820 km. Według sprzedawcy przebieg jest oryginalny i da się go łatwo zweryfikować. Jedyna wada pojazdu – zamiast standardowej, manualnej skrzyni jest tu mniej pożądany 3-biegowy "automat".

Ważniejsze od skrzyni jest jednak to, że pojazd jest w doskonałym stanie technicznym oraz wizualnym. Na żadnym elemencie blacharskim nie znajdzie się nawet drobnych oznak korozji, a plastiki nie są wyblakłe. Auto było prawdopodobnie przechowywane w garażu. Obecny jego wygląd to zasługa dokładnego czyszczenia wnętrza oraz gruntownego przygotowania nadwozia.

Volkswagen Golf II – dwie opcje sprzedaży

Samochód nie jest tani, bo sprzedawca życzy sobie za niego co najmniej 8000 euro. Jest jeszcze druga opcja za 8500 euro, ale w tym przypadku wymieniony zostanie pasek rozrządu i wykonany przegląd. Nie są to małe pieniądze jak za niemal 30-letniego Golfa II, ale z drugiej strony stan pojazdu jest niemal idealny, a przebieg wyjątkowo niski.