Żabka Nano to sklep, pozwalający na szybkie zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki, dostosowany do charakteru lokalizacji oraz profilu klientów. Jedna z takich placówek działa w niemieckiej fabryce Tesli Elona Muska - donosi Business Insider.

"Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji" — informuje biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na pytania poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej".

Według "GW", polscy pracownicy niemieckiej fabryki Tesli zaczęli wrzucać na Facebooka zdjęcia z pomieszczenia socjalnego w fabryce, gdzie znajduje się Żabka Nano.

Z kolei według dziennika "Bild" Elon Musk ma gigantyczne problemy ze znalezieniem ludzi do pracy pod Berlinem. Business Insider informował, że powodem mogą być stosunkowo niskie zarobki. A także to, że Polacy – choć fabryka jest bardzo blisko naszej granicy – wcale tak bardzo nie garną się do pracy u miliardera. Mimo wszystko to jednak pokaźna grupa w Tesli. Na tyle duża – zauważa Business Insider – że w fabryce stanęła Żabka Nano.

Sklepy Żabka Nano działają w kilku formatach, takich jak samodzielne kontenerowe automaty sprzedażowe, tradycyjne punkty brick-and-mortar czy store-in-the-store. Każdy z nich wykorzystuje technologię opracowaną w ścisłej współpracy z amerykańską firmą technologiczną AiFi.

Obecnie w Polsce działa 50 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Placówki autonomiczne Żabki powstają w ramach Inkubatora Biznesu Żabka Future, który łączy w sobie trzy elementy: zarządzanie i wyszukiwanie innowacji, przekuwanie ich na nowe produkty i usługi oraz ich komercjalizację.