Piątek – dzień dla specjalistów z branży motoryzacyjnej

Wszystkie wydarzenia, które zaplanowano na piątek, 20 listopada są skierowane dla dziennikarzy i ekspertów z branży motoryzacyjnej. Dzień zakończy się uroczystą galą, podczas której odbędzie się finał plebiscytu „Złota Kierownica”. To nagroda przyznawana przez magazyn Auto Świat. Statuetki trafią do importerów aut wybranych przez czytelników. Zwycięskie modele będą także prezentowane przez cały czas trwania targów.

Sobota z Kajetanem Kajetanowiczem

Rajdowy Mistrz Europy spotka się z odwiedzającymi największą imprezę motoryzacyjną w Polsce. W sobotę, 21 listopada Kajetan Kajetanowicz odpowie na pytania gości i dziennikarzy, opowie o miłości do motoryzacji, a może nawet… zdradzi swój przepis na sukces!

Moc atrakcji…

Organizator na wystawę przeznaczył rekordową powierzchnię 54000m2, która została podzielona na trzy strefy tematyczne.

Salon samochodowy

Ponad 70 wystawców zaprezentuje najnowsze modele niemal wszystkich popularnych w Polsce marek. W tej strefie będzie można zobaczyć także wspaniałe auta luksusowe oraz superszybkie samochody sportowe.

Warto zwrócić uwagę, że zaczęły się wyprzedaże rocznika, zatem obecni na targach sprzedawcy będą prześcigali się w promocjach. Wśród największych marek zaprezentują się: Volkswagen, Renault, Peugeot, Honda, Dacia, KIA, Opel, Skoda, Fiat, Isuzu, Iveco, Mercedes, Audi, Jaguar, Land Rover, Aston Martin, Maserati, Porsche, Ferrari, Lexus, Arrinera.

Nie zabraknie też takich aut jak Lamborghini, Bentley, Rolls-Royce, Dodge, Ford Mustang czy Tesla. Przy okazji zwiedzający będą mogli zapoznad się z aktualną ofertą firm ubezpieczeniowych, leasingowych i kredytodawców.

Wystawa oldtimerów

Wyjątkowe auta zabytkowe cieszą każde oko. Motoryzacyjne dzieła sztuki opowiadają swoje historie, imponują designem, jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Przywodzą na myśl czasy naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Znane ze starych rodzinnych zdjęd oraz filmów wzbudzają wiele emocji, kiedy pokazują się na ulicach, wożą do ślubów czy uczestniczą w paradach.

Odpowiednio zadbane są również znakomitą lokatą kapitału. W Warsaw Expo znajdziemy ich ponad 200. Błyszczące chromy, egzotyczne drewno, ręcznie modelowane karoserie z lakierem polerowanym na wysoki połysk. Wśród nich takie smaczki jak Ford Model T, który jako pierwsze amerykańskie auto wszedł do masowej produkcji, Polski Fiat 518, którym podróżował marszałek Rydz-Śmigły oraz auta startujące w historycznym rajdzie Monte Carlo. Wystawcami w tej strefie są prawdziwi pasjonaci, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i opowieściami.

Wystawa sportowa

Oferta targów motoryzacyjnych nie mogłaby być kompletna bez samochodów i motocykli sportowych, w końcu to one są napędem postępu technologii. Rozwiązania testowane na torach wyścigowych i trasach rajdów wykorzystywane są przy produkcji pojazdów seryjnych, a w oparciu o sportowe emocje producenci budują swoje strategie marketingowe.

Strefa sportowa będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wystawa samochodów sportowych i motocykli ze wszystkich dyscyplin motosportu. Druga to strefa aktywna, w ramach której odbędą się pokazy driftingu, jazdy wyścigowej i rajdowej, a także jazdy terenowej.

Zwiedzający będą mieli możliwośd wzięcia udziału w przejazdach co-drive pojazdami, których na co dzień nie spotyka się na drogach. To będzie także szansa na spotkanie utytułowanych zawodników. Największą dawkę mocy zapewnią pokazy dwóch konkurencyjnych lig driftowych: Drift Masters i STW Drift Challenge.

Ceny biletów

- 1 dniowy 15 zł

- 2 dniowy 20 zł

- grupowy powyżej 15 osób - 2 dnioy 10 zł

Bilety do nabycia w kasach Warsaw Expo oraz na ticketpro.pl