W tegorocznym półmaratonie praskim, rozgrywanym na dystansie 21,1 km, weźmie udział ponad 5 tysięcy osób. Poprzedzi go bieg na 5 km, adidas Runners Piątka Praska, w którym o godz. 19:30 wystartują 2 tysiące osób.

Godzinę później ruszą uczestnicy półmaratonu — z błoni PGE Narodowego przez Wał Miedzeszyński, ulice Gocławia, okolice jeziorka Balaton, Saską Kępę dotrą do mety na błoniach Narodowego.

W ocenie ratusza wieczorna pora rozgrywania zawodów zmniejszy niedogodności dla mieszkańców. Jednak w rejonie PGE Narodowego, czyli startu i mety biegu, należy spodziewać się największych utrudnień. Na kilka godzin — od 19:15 do północy — zamknięte będą okoliczne ulice: Zamoście, Sokola i Wybrzeże Szczecińskie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Na Gocławiu i Saskiej Kępie (Wał Miedzeszyński, al. Waszyngtona, ulice: Zwycięzców, Bora-Komorowskiego, Afgańska, Lizbońska, Saska, Abrahama, Fieldorfa) utrudnienia przewidywane są od 20:30 do około 23:30.

W związku z biegiem od godz. 18 do północy na ulicach Francuskiej i Zwycięzców oraz na Wale Miedzeszyńskim będzie obowiązywał zakaz parkowania. Z kolei na ulicach Afgańskiej, Lizbońskiej i gen. Abrahama auta nie będzie można zostawić od godz. 20:30 do 23:30.

Ulice będą zamykane i otwierane sukcesywnie, w zależności od przemieszczania się biegaczy. (PAP)

autorka: Magda Piasecka

pias/ agzi/ jann/