• Tradycyjnie wojskowi proszą o unikanie wjazdów pomiędzy pojazdy w kolumnie czy powstrzymanie się od prób wymuszania pierwszeństwa nad przemieszczającymi się transportami
  • Na zachodzie Polski trwa przemieszczanie się jednostek na wspólne amerykańsko-polskie ćwiczenia
  • Po odwołaniu defilady wojskowi oczekują na rozkaz powrotu do koszar. Czołgi, transportery i inne wozy bojowe znów niebawem zobaczymy na drogach w centrum kraju

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, że wojskowe kolumny znów pojawiły się na publicznych drogach w różnych miejscach kraju. Na zachodzie Polski trwa przemieszczanie się jednostek na wspólne amerykańsko-polskie ćwiczenia Emergency Deployment Readiness Exercise (m.in. kołowe transportery Rosomak, kompanijne moduły ogniowe Rak czy wozy bojowe Bradley i czołgi Abrams). Na Mazowszu zaś odbywały się przejazdy wojskowych kolumn z Braniewa i Giżycka. Wszystko w ramach przygotowań do defilady w Warszawie, by świętować setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Niestety, po odwołaniu defilady wojskowi oczekują na rozkaz powrotu do koszar. Czołgi, transportery i inne wozy bojowe znów niebawem zobaczymy na drogach w centrum kraju.

Z 9 Braniewskiej Brygady kawalerii Pancernej przewieziono popularne w polskiej armii czołgi PT-91 Twardy i wozy zabezpieczenia technicznego WZT-3. Z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przetransportowano zaś m.in. najnowocześniejsze samobieżne zestawy rakietowe Poprad. Prócz nich przemieszczano także m.in. nowe kompanijne moduły ogniowe Rak na podwoziach kołowych.

Kolejny przerzut wojsk oznacza dla kierowców uprzywilejowane kolumny wojskowe na drogach w asyście żandarmerii i służb regulacji ruchu. Lepiej wzmóc wówczas ostrożność i jeśli to możliwe unikać ryzykownego wyprzedzania. Zwykle bowiem przy okazji przejazdów kolumn przedstawiciele armii proszą o unikanie wjazdów pomiędzy poszczególne wojskowe pojazdy w kolumnie czy powstrzymanie się od prób wymuszania pierwszeństwa nad przemieszczającymi się kolumnami.