Bielecka powiedziała PAP, że egzaminy w Lublinie nie zostały odwołane, są niewielkie opóźnienia.

Dyrektor przeprosiła za zaistniałą sytuację i zapewniła, że w przypadku odwołania egzaminów zostaną wyznaczone dogodne terminy dla kursantów. Osoby zainteresowane ustaleniem nowego terminu egzaminu poprosiła o kontakt z biurem obsługi interesanta (81 74 84 674, 81 74 84 675, 81 74 84 676).

Pracownicy sekretariatów WORD w Puławach, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej i Łukowie poinformowali PAP, że egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

W poniedziałek Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że egzaminy nie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest – jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Egzaminatorzy domagają się też podwyżki minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej – taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4-5 tys. zł netto.

Natomiast minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział PAP, że prowadzenie rozmów w sprawie WORD-ów powierzyłem wiceministrowi Rafałowi Weberowi. "Ministerstwo Infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów" - podkreślił szef resortu infrastruktury. Według ministra zarówno resort, jak i odpowiedzialni za przeprowadzanie egzaminów, zgadzają się, że należy rozmawiać o zmianach w systemie egzaminowania.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ mark/