"Będziemy informować osoby, które mają zaplanowany egzamin w poniedziałek po południu, wtorek lub środę, a z powodu niedoboru egzaminatorów zostanie on odwołany" – powiedział w rozmowie z PAP dyrektor WORD w Szczecinie Cezary Tkaczyk.

Jak dodał, "będziemy pracować w soboty, po to, aby zrekompensować tę sytuację ludziom, żeby nie musieli czekać kolejny miesiąc na egzamin".

W oddziale terenowym szczecińskiego WORD w Barlinku (woj. zachodniopomorskie) wszystkie egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP poinformowali, że od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. Domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, który tworzą egzaminatorzy kandydatów na kierowców, spotkali się w lipcu z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie. Efektem ich rozmów była decyzja o powołaniu specjalnej grupy roboczej.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę. (PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ mark/