Auto Świat Wiadomości Aktualności Wydawałoby się, że to niemożliwe. Słowaccy policjanci nie wiedzieli, jak go ukarać [WIDEO]

Wydawałoby się, że to niemożliwe. Słowaccy policjanci nie wiedzieli, jak go ukarać [WIDEO]

Takie obrazki nie zdarzają się zbyt często. Kierujący hulajnogą w słowackim mieście Liptowski Mikulasz osiągnął 118 km/h. Miał pecha, bo wszystko nagrali policjanci z wideorejestratorem.

Jechał hulajnogą elektryczną 118 km/h
Polícia SR - Žilinský kraj
Jechał hulajnogą elektryczną 118 km/h

Prawie 120 km/h w terenie zabudowanym to prędkość bardzo wysoka dla motocyklistów i samochodów, którzy stwarzają wtedy spore zagrożenie w ruchu drogowym. Rzadko zdarza się jednak, że taką prędkość osiągnie elektryczna hulajnoga. Takie zdarzenie miało miejsce 8 lipca w Słowacji w miejscowości Liptowski Mikulasz.

Tam kierujący elektryczną hulajnogą rozpędził się do ponad 118 km/h. Trafili na niego policjanci z wideorejestratorem, a nagranie z pomiaru wstawili na media społecznościowe. Sytuacja jest na tyle nietypowa, że na początku użytkownicy komentujący to zdarzenie sami wątpili w to, że pomiar jest poprawny albo że to nie hulajnoga jechała z taką prędkością, a samochód przed nią.

To jednak była hulajnoga, która przecież nie musi być nawet zarejestrowana i mieć ubezpieczenia OC. W dodatku osoba jadąca tym pojazdem była ubrana zupełnie nieadekwatnie do prędkości, z jaką się poruszał, bowiem nie miała ani kasku, ani żadnej kurtki. Tylko krótki rękaw i spodenki.

Policjanci oczywiście zatrzymali wyjątkowo szybkiego kierowcę hulajnogi i zbadali jego trzeźwość. Był on na szczęście trzeźwy. Mundurowi najwyraźniej nie za bardzo wiedzieli, jak ukarać 43-letniego mężczyznę, który dopuścił się przekroczenia prędkości o 68 km/h. Z tego powodu nie dali mu mandatu, a jedynie skierowali sprawę, by została rozpatrzona w postępowaniu administracyjnym. Szybki kierowca jednośladu nie może się więc czuć bezkarny, choć jak pokazuje ten przypadek, słowackie prawo nie jest gotowe na takie sytuacje.

W Polsce hulajnoga nie może jechać tak szybko

W Polsce prawo pozwala na poruszanie się takim jednośladem z maksymalną prędkością 20 km/h. Muszą oni także korzystać ze ścieżek rowerowych lub z jezdni przy obowiązującym ograniczeniu prędkości nie wyższym niż 30 km/h. W innym wypadku muszą jechać po chodniku z prędkością zbliżoną do tempa pieszych, nie utrudniać im poruszania się oraz mają obowiązek ustępować im pierwszeństwa.

Autor Mateusz Pokorzyński
Mateusz Pokorzyński
Dziennikarz AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków