Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce otrzymali zgłoszenie o kradzieży z parkingu osiedlowego wartego blisko 240 tys. złotych Forda Mustanga. Pojazd miał pochodzić z wypożyczalni. Sprawą zajęli się kryminalni wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze grupy "Skorpion" z warszawskiej Pragi Północ.

Niedługo potem, policjanci zatrzymali 21-latka, który wypożyczył samochód oraz jego 23-letniego kolegę. "Jak ustalili kryminalni 21-latek miał +wystawić+ pojazd wraz z kluczykiem do kradzieży, w co zaangażował się 23-latek oraz 28- i 30-latek" – przekazał asp. szt. Tomasz Sitek.

Kilka godzin później policjanci udali się na posesję w gminie Długosiodło w powiecie wyszkowskim. Zastali tam 39-letniego właściciela warsztatu samochodowego, jego 38-letniego brata, 30-letniego kierowcę dostawczego Renault, oraz 28-letniego kierowcę lawety.

"W kabinie lawety policjanci ujawnili zagłuszarkę sygnału GPS, w części ładunkowej busa, podzespoły i części samochodowe. W warsztacie na podnośniku znajdował się z kolei zdemontowany w dużej części Ford Mustang z wyciętym polem numerowym. Pozostałe części pojazdu funkcjonariusze ujawnili na tyłach posesji" – podał asp. szt. Tomasz Sitek.

Dodał, że na terenie tej samej posesji było również kolejne zdekompletowane nadwozie podobnego Forda Mustanga z wyciętym polem numerowym. Wszystkie znalezione przedmioty oraz dwa zdekompletowane nadwozia forda zostały zabezpieczone i trafiły na policyjny parking.

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. 21-latek, który wypożyczył auto, 23-latek oraz 30- i 28-latek usłyszeli zarzuty współudziału w kradzieży Mustanga. Dwóch ostatnich decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na miesiąc. Grozi im 10 lat więzienia. Z kolei 39-letni właściciel warsztatu i jego brat usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi do 5 lat więzienia.