Wystawę zorganizował salon MotorVillage (Fiat Chrysler Automobiles). Wystawione eksponaty to Alfa Romeo RL Super Sport MM z 1927 roku oraz Alfa Romeo 33 TT 12 z 1975 roku.

Paryska ekspozycja jest nie tylko atrakcyjna, ale i pouczająca dla pasjonatów samochodów. Pokazuje historię dwóch niezwykłych wyścigów, zainicjowanych w początkach XX wieku, które przyczyniły się do powstania sportowych legend, w tym takich marek, jak: Alfa Romeo, Fiat i Abarth. Dzięki zdjęciom Giacomo Bretzela, fotografa który wiele razy fotografował historyczne wyścigi, odwiedzający mogą przeżyć najbardziej ekscytujące wydarzenia i sukcesy z historii sportów motorowych, zarówno z dróg, jak i torów wyścigowych.

Alfa Romeo 33 TT 12 z przestrzenną ramą, zadebiutowała w 1973 roku w wyścigu w Spa i zapewniła marce zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Konstruktorów w 1975 roku, odnosząc siedem zwycięstw na osiem rozegranych wyścigów.

Foto: Auto Świat
Wystawa w Paryżu – Alfa Romeo 33 TT 12

Niezwykle rzadki jest również drugi wystawiany w Paryżu samochód Alfa Romeo: RL Super Sport MM, który był pierwszym modelem Alfy biorącym udział w wyścigu Mille Miglia (rozgrywanym w latach 1927-57).

Foto: Auto Świat
Wystawa w Paryżu – Alfa Romeo RL Super Sport MM

Zaprojektowany przez Giuseppe Merosi, model RL Super Sport został wyprodukowany w latach 1922-1927 w 393 egzemplarzach - wywalczył ponad 90 zwycięstw.

Na wystawie, oprócz samochodów pochodzących z Muzeum Alfy Romeo, amatorzy nowych oraz zabytkowych aut mają szansę zobaczenia niezwykle rzadkiego Maserati Tipo 63 „Birdcage" - modelu, który wyróżnił się na Targa Florio w 1961 roku - oraz Fiata Abartha 750 Coupé Zagato, dla upamiętnienia zwycięstwa tego modelu w swojej kategorii na Mille Miglia w 1957 roku. Obydwa samochody pochodzą z prywatnych kolekcji.

Wystawa przy Champs-Elysées czynna będzie do 21 listopada. (CP PAP)