Jak poinformowała w poniedziałek kom. Magdalena Studniarek z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, do odzyskania kolekcjonerskiego pojazdu marki Łada doprowadziły nocne działania miejscowych funkcjonariuszy.

"Nad ranem patrol zwrócił uwagę na jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Kiedy pojechali za nim, kierowca przyspieszył, a następnie porzucił pojazd z włączonym silnikiem i uciekł. Wewnątrz pozostały narzędzia, odzież oraz telefon. Policjanci powiązali to z kradzieżą samochodu kolekcjonerskiego oraz próbą kradzieży drugiego auta osobowego z terenu Skierniewic" - wyjaśniła kom. Studniarek.

W wyniku śledztwa kryminalni dotarli na posesję w powiecie łódzkim wschodnim, gdzie znajdował się skradziony pojazd kolekcjonerski marki Łada o wartości 30 tys. zł. Na miejscu oprócz skradzionego auta znaleziono również narkotyki.

Zatrzymano dwie osoby. 20-letni sprawca kradzieży usłyszał zarzuty kradzieży pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna wcześniej miał już problemy z prawem i był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Drugiemu z zatrzymanych mężczyzn, 38-letniemu mieszkańcowi powiatu łódzkiego wschodniego przedstawiono zarzut paserstwa.