Podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 października 2010 roku redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki drugiej edycji plebiscytu ZŁOTA KIEROWNICA. Zwyciężyło w nim sześć aut, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników

ZŁOTA KIEROWNICA to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych.

Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych aut prezentowanych w danym roku, które znalazły uznanie w oczach czytelników.

W Polsce plebiscyt organizowany jest od ubiegłego roku przez tygodnik Auto Świat z portfolio Axel Springer Polska.

O tytuł ZŁOTEJ KIEROWNICY 2010 walczyły 42 samochody w sześciu kategoriach.

Zwycięzcami zostali:

Auta małe: Audi A1

Kompakty: Alfa Giulietta

Klasa średnia: Audi A7

Auta luksusowe: Audi A8

SUV: Porsche Cayenne

VAN: Mazda 5

Czytelnicy przyznali również tytuł ZIELONEJ KIEROWNICY 2010, który zdobył Nissan Leaf za stosowanie ekologicznych rozwiązań technologicznych.

Redakcja wręczyła również wyróżnienia firmom Fiat Auto Poland oraz Toyota Motor Poland za szczególne zasługi na rzecz kierowców z niepełnosprawnością. Wyróżnienia przyznano w ramach projektu "Kierowca bez barier", realizowanego we współpracy z Fundacją Integracja.

Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród czytelników Auto Świata – do redakcji napłynęło prawie 80 tys. głosów. Nadesłane zgłoszenia wzięły udział w losowaniu, w którym nagrodą główną był Opel Astra, a także wysokiej jakości sprzęt marki JVC.