Finał zawodów rozegranych na widowiskowym obiekcie „Circuit of The Americas” rozpoczął się wyjątkowo emocjonująco. Zaraz po dramatycznym starcie na prowadzenie wysunął się Mike Brown – odwieczny rywal Błażusiaka w walce o medale X-Games. Pod koniec pierwszego z dziesięciu okrążeń Polak zaatakował, wywalczył pozycję lidera, a Brown wypadł z czołówki. Na drugą pozycję wysunął się Colton Haaker, który przez dalszą część wyścigu nieustannie atakował tylne koło Błażusiaka. Na przeszkodzie utworzonej z ostrych kamieni motocykl Amerykanina się jednak zaklinował. Wówczas Błażusiak uciekł od goniących go rywali i zwyciężył, a Haaker spadł na czwarte miejsce. Srebro wywalczył Cody Weeb, a brąz przypadł Alfredo Gomezowi.

- Dałem z siebie naprawdę wszystko, nie było innego wyjścia. Ścigaliśmy się zaciekle i walczyliśmy na każdym centymetrze  toru. To czwarty złoty krążek X Games, który powieszę na ścianie, więc cóż mogę dodać… Jestem super szczęśliwy – skomentował na mecie Tadeusz Błażusiak.

Motocyklista ORLEN Team rozpoczął starty w cyklu X Games w 2011 r i od razu wywalczył złoto w serii. Od tego czasu w siedmiu startach, w których Polak wziął udział zdobył pięć medali. W tym roku Tadeusz Błażusiak zdecydował się na starty na nowym motocyklu o pojemności 250 cc (zdecydowana większość stawki wybiera jednostkę napędową o pojemności 450 cc).

Klasyfikacja końcowa Enduro X, X Games

1. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM 8.35,484

2. Cody Webb (USA) Beta +2,345

3. Alfredo Gomez (E) Husqvarna +5,978

4. Colton Haaker (USA) Honda +6,917

5. Max Gerston (USA) Beta +28,426

6. Taylor Robert (USA) KTM +29,437

7. Cory Graffunder (CDN) KTM +52,831

8. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr.

9. Geoff Aaron (USA) KTM -1 okr.

10. Kyle Redmond (USA) KTM -1 okr.