Hummer to potężny samochód terenowy, który powstał z myślą o armii USA. Jednak oprócz tego w latach 1992-2010 powstawały również trzy generacje cywilnej odmiany. W okresie 1992-2006 oferowany był model H1, w latach 2003-10 – H2, a pomiędzy 2005 a 2010 rokiem budowano jeszcze odmianę H3.

Hummer, który możemy obejrzeć na filmie, to odmiana H1. Autorzy filmu na podstawie tabliczki znamionowej podają, że samochód został wyprodukowany 2 kwietnia 1998 roku. Z kolei z informacji na boku samochodu wynika, że pod maską pracuje 6,5-litrowy turbodiesel V8. Na filmie błędnie podano jego moc jako 170 KM. W rzeczywistości taką moc uzyskiwał w tamtym czasie wolnossący diesel, natomiast wersja turbo generowała 200 KM.

Hummer, którego możemy zobaczyć na filmie, to mocno przedłużona wersja, którą kiedyś wykorzystywano jako imprezową limuzynę. Wprawdzie część pasażerska została ogołocona ze wszystkiego, co najbardziej wartościowe, ale nadal widać miejsca po nagłośnieniu, ledowe oświetlenie, kubełek na lód do chłodzenia szampana, a w bagażniku kieliszki do tego trunku. Znaleziony napis sugeruje, że auto wykorzystywano podczas Sylwestra 2000. Samochodem mogło podróżować 14 osób plus kierowca i pasażer obok niego.

Niestety, samochód stoi nieużywany od wielu lat. Na karoserii są już liczne ślady korozji, a dach zaczyna oddzielać się od reszty karoserii. Także tapicerka na desce rozdzielczej odchodzi od plastików, do której ją przymocowano. Niewykluczone, że pod nią wdała się już pleśń.