Pierwsze nowości Skody Auto pokazana zostanie już we wrześniu 2017 r. podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego IAA 2017 we Frankfurcie nad Menem. Poza już zapowiadaną Skodą Karoq zobaczymy najmocniejsza wersję modelu Kodiaq. SUV w wersji RS otrzyma silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 2.0 l TDI o mocy 240 KM. Już wiadomo, że będzie to jedyny silnik dostępny w ofercie tej wersji. Auto będzie wyróżniało się m.in. nowym przednim zderzakiem, czerwoną listwą na tylnym zderzaku oraz elementami chromowanymi atrapy wlotu powietrza chłodnicy i charakterystycznym logo vRS. We wnętrzu zamontowano sportowe fotele.

W planach są jeszcze dwie wersje Kodiaqa, które trafią na rynek chiński. Jedną będzie coupé, a druga wciąż pozostaje w tajemnicy.

W połowie 2018 roku zaprezentowana zostanie Skoda Fabia po face liftingu. Auto otrzyma zmodyfikowaną przednią część nadwozia oraz nowe tylne światła zespolone. Mniejsze będą przednie światła, które w wersji podstawowej otrzymają żarówki H7, a za dopłatą full LED.

Z oferty zniknie Skoda Rapid w wersji liftback. Honoru Rapida bronić będzie natomiast hatchback, który sprzedawany będzie pod skróconą nazwą Skoda Spaceback. Nowa generacja, która powstanie na bazie platformy koncernowej MQB, będzie nieco szersza i dłuższa od obecnie produkowanej. Zapowiadany jest także odważniejszy design nadwozia, a we wnętrzu główną rolę na desce rozdzielczej mają odgrywać tablety centrum multimedialnego.

W 2019 roku ma pojawić się nowy crossover, który powstanie na platformie MQB A0 i ma zastąpić obecnego Rapida w wersji liftback i Fabię Combi. Design nadwozia ma nawiązywać do modeli Kodiaq i Karoq. Nazwa nowego crossovera nie została jeszcze wybrana. Przewidziano tylko wersję z przednim napędem.

W tym samym roku Skoda zamierza przedstawić Superba po face liftingu. Zmieni się przednia część nadwozia, w której pojawią się mniejsze światła i nowa, mniejsza atrapa wlotu powietrza chłodnicy oraz elementy chromowane. Topowa wersja otrzyma technologię Matrix LED. Dla odróżnienia, wersja Laurin&Klement otrzyma inny przedni zderzak, który ma ją odróżniać od wersji podstawowej.

W ofercie Skody Superb znajdzie się wersja plug-in hybrid.

Na 2020 rok zaplanowano premierę pierwszego auta Skody z napędem elektrycznym. We Frankfurcie zobaczymy wersję studyjną.