Od 1 stycznia 2021 Alfa wydłużyła gwarancję na swoje samochody na okres aż pięciu lat z wyjątkowo dużym limitem przebiegu do 200 tys. km. Program dotyczy wszystkich nowych samochodów sprzedawanych na polskim rynku, niezależnie od roku produkcji i kanału sprzedaży, więc skorzystają na nim klienci prywatni i firmowi, a także korzystający z wynajmu długoterminowego. Co istotne, gwarantem całej ochrony, czyli również dodatkowych trzech lat gwarancji, pozostaje oficjalny importer, czyli FCA Poland, a nie zewnętrzny ubezpieczyciel.

Taki ruch ma potwierdzić pewność włoskiej w zakresie jakości oferowanych produktów i skończyć ze stereotypami co do ich wysokiej awaryjności. W najnowszym rankingu niezawodności niemieckiego GTU Alfa Romeo Giulia zajęła drugie miejsce w kategorii aut klasy średniej. Modele Alfy Romeo będą ponadto mniej tracić na wartości na rynku aut używanych. Dłuższa gwarancja pozwoli drożej sprzedać auto za kilka lat lub płacić niższe miesięczne raty.

Alfa Romeo Giulia Foto: Alfa Romeo / Auto Świat
Alfa Romeo Giulia

Na tym nie koniec. W połowie stycznia Alfa Romeo podała, że jej ambasadorem został Robert Kubica, najsłynniejszy kierowca wyścigowy w Polsce i jednocześnie członek zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen.

Robert Kubica zostaje ambasadorem marki Alfa Romeo w Polsce Foto: Alfa Romeo
Robert Kubica zostaje ambasadorem marki Alfa Romeo w Polsce

Kolejną dobrą wiadomością jest nowa oferta finansowania samochodów Alfy Romeo. Coraz popularniejszy abonament od 1 proc. miesięcznie bez wpłaty własnej umożliwia jazdę Alfą Romeo Giulia już za 1 586 zł netto/mies, a Stelvio - od 1859 zł netto/mies.

Umowę można dostosować do swoich preferencji. Dotyczy to okresu korzystania z auta (24, 36 lub 48 miesięcy), rocznego limitu kilometrów (10, 15 lub 20 tys.) i pakietu ubezpieczeniowo-serwisowego (samo OC lub OC i AC, a także pakiet serwisowy w cenie raty).

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Foto: Alfa Romeo
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio