Dla zwycięzców przygotowaliśmy aż 20 zestawów radiotelefonów CB radio wraz z antenami. Warto wziąć udział w konkursie Auto Świata i President - Bezpieczne wakacje z President.

Widzisz wypadek, niebezpieczną sytuację czy inne zagrożenie na drodze? Po prostu powiadom innych, by mogli lepiej uważać i uniknąć nieszczęścia. Wielu kierowców sięga wówczas po popularną aplikację w telefonie albo po radio CB – tak właśnie pomagamy innym użytkownikom dróg. Radio CB okaże się nieocenione szczególnie wówczas, gdy mamy problemy z łącznością. Nie jest bowiem tajemnicą, że wciąż w wielu regionach kraju dostęp do sieci komórkowej i odpowiedniego transferu danych pozostawia wiele do życzenia. A poprzez radiotelefon w samochodzie spokojnie wyślemy ostrzeżenie. Taką pomoc trudno przecenić.

Oczywiście podróżując głównymi trasami w Polsce trudno wyobrazić sobie, że nie będziemy mieli dostępu do internetu. Nic bardziej błędnego! Wystarczy poważna awaria sieci energetycznej czy fatalna pogoda z intensywnymi burzami, by telefon w mgnieniu oka stał się niemal bezużyteczny. Warto pamiętać, że w przypadku łączności CB nie ma z tym problemu. Bez względu na problemy pogodowe czy przerwy w zasilaniu stacji bazowych sieci komórkowej łączność CB będzie działać nieprzerwanie.

Oczywiście pomaganie poprzez radio CB to nie tylko informowanie o drogowych zagrożeniach. To również mnóstwo innych działań, które najłatwiej docenić wówczas, gdy sami potrzebujemy czyjegoś wsparcia. A przyda się ono przede wszystkim w sytuacji, gdy zabraknie nam paliwa, złapiemy gumę czy utkniemy na bocznej trasie, z której nie sposób się wydostać. Nasze wezwanie usłyszą bowiem nie tylko kierowcy w pobliżu. Często lokalne służby porządkowe, ratunkowe oraz ochotnicy prowadzą stały nasłuch na kanale 9 (lub 19). Szczególnie za pośrednictwem lokalnych wolontariuszy możemy uzyskać pomoc – wystarczy, że przekażą nasze wezwanie odpowiednim służbom.

Warto pamiętać, że w Polsce od lat działa krajowy system ratownictwa w ramach Społecznej Sieci Ratunkowej (SKSR). Krajowy sztab organizacji współpracuje z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, aby wspólnie przekazywać ostrzeżenia o zagrożeniach i wszelkich istotnych utrudnieniach. To dzięki ich pracy kierowcy otrzymują na kanale 19 ostrzeżenia nie tylko o wypadkach, ale i o zagrożeniach np. na skutek zasypania dróg zimą czy zalania przez powódź.

Warto zatem słuchać kanału 19 podczas każdej podróży. Oczywiście najlepiej na sprzęcie dobrej klasy. A taki można wygrać w konkursie Auto Świat i President - Bezpieczne wakacje z President. Dla zwycięzców przygotowaliśmy aż 20 zestawów radiotelefonów CB radio wraz z antenami. Przydadzą się podczas każdej wyprawy. 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Nakleić na swój samochód naklejkę dołączoną do tygodnika Auto Świat, zrobić zdjęcie i zaproponować hasło reklamowe. Hasło wraz ze zdjęciem należy przesłać na adres, który znajduje się na specjalnej stronie: konkurspresident.auto-swiat.pl. Powodzenia!