Gdy tylko Fiat Tipo pojawił się na polskim rynku, od razu zdobył miejsce na podium w gronie modeli najchętniej kupowanych przez indywidualnych nabywców. To bardzo wymagający klienci, gdyż w zakup wymarzonego samochodu angażują własne oszczędności. Decyzja o wyborze konkretnego modelu zwykle jest poprzedzona dogłębną analizą rynku w porównaniu do tego co oferują jego konkurenci. Liczy się nie tylko wygląd auta, jego osiągi i wyposażenie, ale też jego funkcjonalność: czy komfortowo i wygodnie będziemy nim podróżować w gronie najbliższych nam osób, czy do bagażnika zmieszczą się bagaże całej rodziny i czy auto rzeczywiście zużywa mało paliwa. Ważne też, by miało opinię niezawodnego. Okazało się, że Fiat Tipo spełnia najlepiej oczekiwania tych tysięcy Polaków.

Fiat Tipo Foto: Fiat
Fiat Tipo

Bardzo ważna w przypadku tego modelu jest jego wszechstronność. Choćby dlatego, że stawiając na Tipo, mamy do wyboru trzy różne wersje nadwozia: praktyczny sedan, rodzinne kombi lub zwinny 5-drzwiowy hatchback. Każdy z nich ma indywidualne cechy, dzięki którym najlepiej wpisze się w potrzeby poszczególnych klientów. Na tym jednak nie koniec. Wybierając Tipo, mamy do wyboru kilka silników benzynowych lub wysokoprężnych o mocach od 95 do 120 KM. Wszystkie to jednostki wypróbowane, niezawodne i oszczędne.

Bez względu na to, które Tipo wybierzemy, możemy liczyć na jego walory użytkowe. Weźmy choćby bagażnik. Nawet w hatchbacku mamy do dyspozycji aż 440 litry – wartość imponująca jak na ten rodzaj nadwozia. Tipo 5-drzwiowe hatchback ma kompaktową i dynamiczną sylwetkę, a decydując się na usportowiona wersję otrzymujemy dodatkowo pakiet zawierający sportowe zderzaki, tylny spoiler i dolne listwy progowe oraz 17-calowe obręcze ze stopów lekkich. Najtańsza wersja hatchbacka z silnikiem 1.4 o mocy 95 KM obecnie kosztuje tylko 52,8 tys. zł. Jednak rodziny zapewne najbardziej docenią kombi, z pojemnością bagażnika wynoszącą aż 550 litrów. Wariant ten jest nieco droższy i z tym samym silnikiem kosztuje 3500 zł więcej (56,3 tys.) To jednak doskonała cena, jak na tak nowoczesne auto w tej klasie.

Fiat Tipo Foto: Fiat
Fiat Tipo

Oczywiście można też zdecydować się klasyczną wersję o nadwoziu sedan, którą z tym samym silnikiem (1.4/95 KM) możemy kupić za zaledwie 44,9 tys. zł - trudno szukać takiej oferty wśród innych modeli konkurencji z funkcjonalnym wyposażeniem standardowym obejmującym m.in. klimatyzację, czujniki ciśnienia w oponach oraz radio wyposażone w złącze USB. Ważną zaletą sedana jest również jego bagażnik o objętości 520 litrów. Wymagający klienci mogą się oczywiście zdecydować na jeszcze bogatsza wersję Lounge, otrzymując w standardzie m.in. czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację, system audio z dotykowym ekranem, Blutooth oraz system Android Auto lub Apple CarPlay.

Fiat Tipo Foto: Fiat
Fiat Tipo

Dobre wyposażenie i korzystne ceny to nie wszystkie zalety Fiata Tipo. Warto też zwrócić uwagę na atrakcyjne warunki finansowania Tipo. Klienci prywatni mogą wybrać atrakcyjny kredyt 0 proc., jaki oferuje FCA Bank Polska. Przykładowo, aby stać się właścicielem Fiata Tipo sedan 1.4 95 KM (cena 44,9 tys. zł) wystarczy wpłacić połowę jego ceny (22 450 zł) 2 450 zł., a na pozostałą część otrzymamy kredyt z FCA Bank Polska na okres 36 miesięcy, z miesięczną ratą na poziomie 624 zł. Co ważne, rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi prawdziwe 0 procent. Nie ma ani opłaty przygotowawczej, ani odsetek, ale oczywiście trzeba wykupić obowiązkowe ubezpieczenie AC.

Fiat Tipo Foto: Fiat
Fiat Tipo

Przedsiębiorcy mogą z kolei skorzystać z oferty FCA Leasing Polska, finansując tą samą wersję w leasingu 100 proc., czyli właściwie bez żadnych dodatkowych kosztów. Decydując się na ten rodzaj finansowanie podpisujemy umowę leasingu trwającą 36 miesięcy, wpłacamy 20 proc. wartości samochodu, a następnie spłacamy nasz samochód w 35 ratach równych 882,67 zł netto. Na koniec pozostaje wykup samochodu za 1 proc. ceny. W przypadku droższego kombi, kosztującego 59 800 zł, po wpłaceniu 20% jego ceny, mamy do spłacenia 35 rat równych 1097,38 zł netto. I w tym przypadku na koniec pozostaje wykupienie samochodu za 1 proc. ceny. W obu sytuacjach całkowity koszt leasingu to 100 proc., ale warunkiem skorzystania z tej oferty jest wykupienie ubezpieczenia GAP lub ubezpieczenia Bezpieczny Leasing – oferowanego przez FCA Leasing Polska.