W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Ford Puma – modnie stylizowana

Ford Puma to miejski SUV o atrakcyjnej stylistyce. Dzięki dużej atrapie chłodnicy pojazd ma cechy sportowe, a jednocześnie za sprawą aerodynamicznego kształtu trudno pomylić ten model z samochodem konkurencji. Design najwyraźniej spodobał się kierowcom, bo Puma stała się najbardziej popularnym modelem Forda w Europie.

Sprawdź cenę

Ford Puma – przestronna i funkcjonalna

Puma okazuje się całkiem przestronna jak na swój segment. Obsługa możliwa jest za pośrednictwem 8-calowego, dotykowego ekranu oraz przycisków i pokręteł. W utrzymaniu wnętrza w czystości pomagają zdejmowane pokrowce, które można uprać. Bagażnik ma pojemność 456-1216 l, w którym można przewozić przedmioty o wysokości do 115 cm. Pod podwójną podłogą bagażnika jest MegaBox. To 81-litrowy schowek wykończony tworzywem sztucznym. Po umyciu go wodę da się usunąć otworem spustowym w dnie.

Sprawdź cenę

Ford Puma – trzy silniki do wyboru

W bazowej wersji pod maską Pumy pracuje silnik 1.0 EcoBoost. Trzycylindrowa jednostka benzynowa występuje w dwóch wersjach mocy – 125 lub 155 KM. W obu przypadkach to miękkie hybrydy. W przypadku 125-konnej odmiany "setkę" uzyskuje się po 9,8 s, a średnie spalanie wynosi 5,4 l/100 km (dane producenta). W przypadku mocniejszej wersji te wartości wynoszą odpowiednio – 9,0 s oraz 5,5 l/100 km. Topowy wariant ST jest wyposażony w motor 1.5 EcoBoost o mocy 200 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 s.

Sprawdź cenę