MioTM Night Vision to rozwiązanie, które znacząco poprawia jakość nagrań w nocny. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu ustawień przysłony, wysokiej jakości obiektywu, urządzenie nagrywa zdarzenie w świetnej rozdzielczości. Wbudowane oprogramowanie zapewnia również poprawę jasności nagrania. Nie bez znaczenia, jest również użycie szklanego, czterowarstwowego obiektywu z wbudowanym filtrem IR, który gwarantuje nagrywanie całej trasy w niezmiennej przejrzystości obrazu. Ta opcja w porównaniu do standardowego trybu nocnego powoduje, że nagrana jest czytelna nawet w słabo oświetlonych miejscach.

Zobacz jak działa Mio™ Night Vision

Gdy liczy się budżet

Mio MiVue C540/C541 to idealny wybór dla osób szukających niedrogiej, solidnie wykonanej kamery samochodowej, której nagrania zadowolą każdego wymagającego kierowcę. Na pokładzie wideorejestratora znajdziemy sensor optyczny Sony i obiektyw szerokokątny o rzeczywistym kącie nagrania 130°. Pozwoli to nagrywać obraz o rozdzielczości Full HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. C540/C541 posiada jasną, szklaną optykę z przysłoną F1.8, która przekazuje dużo więcej światła do matrycy, co gwarantuje bardzo dobrą jakość nagrania, szczególnie przy słabym oświetleniu. Kamera wyposażona w system Night Vision, który dzięki specjalnemu oprogramowaniu rozjaśnia nagrania nocne i wydobywa z nich więcej szczegółów. Urządzenie współpracuje z tylną kamerą A30, która umożliwia rejestrację wszystkiego, co dzieje się za naszym samochodem. C540/C541 współpracuje również z rozwiązaniem typu Smartbox, dzięki czemu możemy aktywować inteligentny tryb parkingowy Mio. Kosztuje 279 złotych.

Niezawodny kompan podróży

Technologię MioTM Night Vision. można znaleźć na przykład w modelu Mio MiVue C570, którego matryca Sony STARVIS zapewnia szczegółowe nagrania, doskonały kontrast i bogatą kolorystykę przy słabym oświetleniu. Urządzenie wyposażone jest w wielosoczewkową szklaną optykę F1.8, wbudowany moduł GPS. Model ten wyróżnia również rzeczywisty kąt widzenia, który wynosi aż 150°. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując na sekundę 30 klatek w technologii H264. Dodatkowo model ten został wyposażony w bazę stacjonarnych fotoradarów, która jest stale aktualizowana. Wideorejestrator posiada również możliwość podłączenia kamery tylnej, dzięki czemu kierowca może mieć nagrany pełen obraz sytuacji na drodze. Dzięki podłączeniu kamer do dodatkowego zasilania kierowca zyskuje funkcję trybu parkingowego, która pozwala zarejestrować zdarzenia w sytuacji, kiedy nikogo nie ma w aucie. Do końca grudnia trwa akcja Cash Back, w ramach której po zakupie produktu można otrzymać 40 zł zwrotu. Urządzenie jest dostępne w cenie 429 złotych.

Nagrania w jakości HD, 60 FPS

Kolejnym ciekawym modelem wyposażonym w technologię MioTM Night Vision jest Mio MiVue 826 Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując 60 klatek na sekundę, co zapewnia szczegółowe nagrania nawet przy dużych prędkościach. Szklana optyka o przesłonie F1.8 gwarantuje wysoką jakość nagrań w bardzo słabych warunkach oświetlenia lub w nocy. Urządzenie posiada funkcję trybu parkingowego, dzięki wbudowanej baterii, utrzymuje kamerę w stanie gotowości przez 48 godzin. Wbudowany w urządzenia moduł GPS zwiera kluczowe metadane podróży, które możemy w razie potrzeby dostarczyć ubezpieczycielowi lub wykorzystać je do anulowania niesłusznie nałożonego mandatu. Kamery wyposażone są w dożywotnio aktualizowaną bazę fotoradarów oraz opatentowaną funkcję Smart Alert. Moduł WiFi gwarantuje ciągłą aktualizację danych, bez potrzeby podłączania wideorejestratora do komputera. Do końca grudnia trwa akcja Cash Back, w ramach której po zakupie produktu można otrzymać 50 zł zwrotu. Urządzenie jest dostępne w cenie 599 złotych.

Nocne nagrania w wersji Pro

Rozwinięciem technologii MioTM Night Vision jest moduł MioTM Night Vision Pro, który potrafi idealnie doświetlić obiekty nawet w pełnym mroku. Oprócz wszystkich rozwiązań z MioTM Night Vision, wersja Pro posiada dodatkowy sensor optyczny SONY Stravis. Gwarantuje on czytelne i przejrzyste nagranie nawet w momentach minimalnego oświetlenia. Wersja Pro znajduje się , np. w Mio MiVue 846. Jest to urządzenie, które zapewnia wysoką jakość nagrań w każdych warunkach pogodowych, nawet tym kierowcom, których cechuje szybka i dynamiczna jazda. Pozwala na to: wysokiej jakości matryca Sony premium STARVIS™ CMOS, szklane soczewki o przysłonie F:1.8, szeroki kąt widzenia 150° i rejestracji obrazu w 60FPS. Wszystko to sprawia, że nagrania rejestrują nie tylko drogę, ale niemal wszystko co znajduje się na poboczu. Technologia Mio™ Night Vision Pro oraz automatyczne dostrajanie obrazu umożliwiają perfekcyjne nagrywanie trasy nawet przy niewielkiej wiązce światła padającej na soczewki.

Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają ułatwić komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Nie można zapomnieć również o wbudowanym module WiFi, który umożliwia bieżącą aktualizację oprogramowania i baz fotoradarów.

Urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Dzięki niej Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Ważnym wsparciem dla kierowcy jest system wspomagania kierowcy ADAS oraz tryb parkingowy, który w tym modelu występuje w formie pasywnej oraz aktywnej po podłączeniu kamery tylnej wraz z urządzeniem Smartbox. Mio MiVue 846 kosztuje 749 zł.

Producenci kamer samochodowych coraz częściej oferują klientom dodatkowe funkcje, których celem jest zmaksymalizowanie poziomu bezpieczeństwa podróży. Nowoczesnego wideorejestratora nie wyobraża się teraz bez wielu usprawnień jak wbudowany moduł GPS czy tryb parkingowy. Wyższe modele stają się komputerem pokładowym samochodu. Przed zakupem kamery samochodowej warto sprawdzić jak wyglądają nagrania zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ przykre sytuacje zdarzają się na drodze przez 24 godziny na dobę.