W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Peugeot 308 SW – subtelnie agresywny

Samochód kusi muskularną sylwetką, którą zdobi nowe logo z wizerunkiem głowy lwa. To nie koniec mocnych akcentów, bowiem z przodu dominują efektowne "kły" dziennych świateł, a w tylne lampy wpisano ślad lwich pazurów. Nowoczesności i dynamicznego spojrzenia nie zabrakło również we wnętrzu, które wykończono materiałami najwyższej jakości, a w wybranych wersjach ozdobiono kolorowymi szwami. Sportowymi atrybutami są także aluminiowe pedały, świetnie podpierające z boku fotele czy spłaszczona u dołu kierownica.

Sprawdź ofertę

Peugeot 308 SW – nowoczesność to norma

Kierowca obserwuje trójwymiarowe wskaźniki na i-Cockpicie, a jazdę uprzyjemnia mu muzyka płynąca z audio marki Focal. Bezpieczeństwo i komfort to zasługa licznych asystentów – aktywny tempomat pozwala nie tylko utrzymać stałą prędkość, lecz także zachowuje bezpieczną odległość za poprzedzającym pojazdem, a w razie konieczności zatrzyma auto. Na pokładzie znajdują się także asystent pasa ruchu czy pomocne podczas parkowania kamery 360 stopni. O dobre samopoczucie alergików dba clean cabin system, który na bieżąco monitoruje stan powietrza w aucie i oczyszcza je w razie konieczności.

Sprawdź ofertę

Peugeot 308 – duży wybór silników

W ofercie Peugeota 308 SW są silniki benzynowe, diesla i hybrydy plug-in. Benzynowe odmiany generują 110 KM bądź 130 KM, a fani diesli mogą cieszyć się 130 końmi. W zależności od odmiany napęd na przednie koła dostarczany jest za pomocą manualnej lub automatycznej skrzyni. Na szczycie oferty uplasowały się dwie hybrydy plug-in – 180- lub 225-konna, dzięki której auto rozpędza się do setki już po 7,5 s, a średnie spalanie (WLTP) to tylko 1,2 l/100 km. Hybrydowy Peugeot 308 ma na pokładzie baterię o pojemności 12,4 kWh. Po naładowaniu jej na 100 proc. w cyklu mieszanym można na prądzie przejechać do 60 km, a w mieście 74 km.

Sprawdź ofertę

Peugeot 308 SW – przestronnie i funkcjonalnie

W obu rzędach wygodnych siedzeń wygospodarowano mnóstwo przestrzeni na wysokości kolan oraz nad głowami. Atutem są również fotele AGR, które nie tylko zapewniają wysoki komfort podczas jazdy, lecz także dbają o zdrowie naszych kręgosłupów. Peugeot 308 SW okazuje się prawdziwym mistrzem transportu, ponieważ to kombi, którego bagażnik ma pojemność aż 608-1634 l. To w zupełności wystarczy na spakowanie urlopowego ekwipunku całej rodziny. Z kolei łatwe ułożenie walizek to zasługa nisko poprowadzonego progu załadunkowego oraz regularnych kształtów kufra.

Sprawdź ofertę