Zmodernizowane Audi A3 Sportback i Limousine otrzymały nową osłonę Singleframe (spłaszczona i poszerzona), która razem z dużymi bocznymi wlotami powietrza nadaje sportowego stylu. Z tyłu natomiast pojawił się zderzak z wyrazistym dyfuzorem. Dynamiczny wygląd mogą podkreślać również nowe odcienie lakieru — metalizowane zielony District i czerwony Progressive lub matowy szary Daytona.

Audi A3 po liftingu Foto: Audi
Audi A3 po liftingu

Audi A3 po liftingu: aż cztery sygnatury świateł do wyboru

Nowe A3 umożliwia wybór spośród czterech różnych cyfrowych sygnatur świateł do jazdy dziennej (tworzą je reflektory LED lub Matrix LED). Kierowca może to zrobić poprzez system MMI. "Dzięki temu nasi klienci zyskują większy stopień personalizacji. Mogą w każdej chwili zmienić wygląd swojego auta" - powiedział Cesar Muntada, szef działu designu oświetlenia Audi. Dotyczy to również oświetlenia powitalnego i pożegnalnego.

Modyfikacje we wnętrzu Audi A3 objęły m.in. wygląd dźwigni skrzyni biegów, otworów wentylacyjnych oraz dekoracyjnych wstawek. Zmieniono także oświetlenie kabiny i zastosowano więcej materiałów pochodzących z recyklingu.

Audi A3 po liftingu: więcej w serii i nowe opcje

Wzbogacono wyposażenie standardowe. Oprócz trójramiennej kierownicy obszytej skórą seryjna specyfikacja obejmuje: klimatyzację, pakiet oświetlenia Ambiente oraz środkowy podłokietnik z przodu, cyfrowe radio DAB+, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, cyfrowe wskaźniki Audi virtual cockpit, indukcyjną ładowarkę smartfona oraz po dwa porty ładowania USB-C z przodu i z tyłu. Bazowe A3 ma ponadto: system Audi pre sense front, funkcję unikania kolizji, asystenta skrętu oraz ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu (za dopłatą systemów wspomagających kierowcę jest znacznie więcej).

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

W opcji znalazła się nawigacja MMI plus z pełną gamą usług łączności i ofertą sklepu z aplikacjami, które są instalowane w systemie informacyjno-rozrywkowym bez konieczności sięgania po smartfon. Użytkownicy mogą także korzystać z możliwości wydawania poleceń głosowych (Amazon Alexa).

Dostępne stały się też funkcje na żądanie. Już po zakupie samochodu będzie można go doposażyć, kupując przez internet do pięciu indywidualnych funkcji z zakresu informacji i rozrywki oraz komfortu, np. wyższą wersję systemu multimedialnego, adaptacyjny tempomat, asystent świateł drogowych czy dwustrefową klimatyzację zamiast standardowej. Wybrane opcje można zarezerwować na miesiąc, pół roku, rok, trzy lata lub na stałe.

Audi A3 po liftingu: w sprzedaży w marcu

Na europejskich rynkach modele A3 będą początkowo oferowane z dwoma silnikami i dwiema przekładniami do wyboru. Wariant 35 TFSI z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM w chwili premiery występuje z 7-biegową skrzynią S tronic oraz układem miękkiej hybrydy (później do oferty trafi także w połączeniu z 6-stopniową przekładnią manualną), a wysokoprężna odmiana 35 TDI o mocy 150 KM współpracujące z 7-biegową skrzynią S tronic.

Czytaj więcej o AUDI A3

Dodatkowe wersje A3 Sportback i A3 Limousine z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi pojawią się w drugim kwartale br. Dopiero pod koniec roku do gamy dołączy hybryda typu plug-in.

Audi A3 po liftingu Foto: Audi
Audi A3 po liftingu