Samochód zaprojektowano w duchu nowej filozofii marki "Opposites United", która składa się z pięciu filarów: "Joy for Reason", "Power to Progress", "Technology for Life", "Tension for Serenity" i "Bold for Nature". Jak twierdzą projektanci nowej Kii Sportage, największy wpływ na ostateczny wygląd samochodu wywarł ostatni filar. Uosabia on w projekcie Sportage świat przyrody, który tworzy tutaj odważną i nowoczesną, ale organiczną formę. W tym samym duchu zaprojektowano także nową elektryczną Kię EV6, która imponuje osiągami i czasem ładowania.

Nowa Kia Sportage - wymyślona na nowo

Karim Habib, starszy wiceprezes i szef Globalnego Centrum Projektowego, tak komentuje formę piątej generacji modelu Kia Sportage: "Opracowanie Sportage dało naszym utalentowanym zespołom projektowym niesamowitą okazję do zrobienia czegoś nowego. Jednocześnie mogliśmy czerpać inspirację z niedawnego odświeżenia marki i jej loga oraz zaprezentowania EV6. Wszystko razem sprawiło, że nowy Sportage przyciąga uwagę nowoczesnym i innowacyjnym, jak na SUV-a, designem. W przypadku nowego Sportage nie chcieliśmy zrobić wyłącznie kroku naprzód. Naszą ambicją było przejście na zupełnie inny poziom designu w segmencie SUV-ów".

Nowa Kia Sportage, według jej projektantów, rzuca wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce i przenosi tożsamość Sportage na kolejną, już piątą generację. Ma muskularne nadwozie, ale wyrafinowaną sylwetkę. Boczny profil nowego modelu zostaje wierny swojemu sportowemu DNA - ma napięte linie przecinające czyste płaszczyzny nadwozia. W nowej Kii Sportage dostępny jest także czarny dach, podkreślający jej dynamiczny charakter.

Nowa Kia Sportage - charakter w środku i na zewnątrz

W przedniej części Kii Sportage dominuje czarny grill z wydłużoną osłoną chłodnicy "Tiger Nose" - charakterystyczną dla Kii - ze światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu. Z tyłu samochód uosabiać ma siłę i stabilność. Podkreślono to tylnymi lampami, precyzyjnie wcinającymi się w nadwozie.

Śmiałe linie znajdziemy także we wnętrzu nowej Kii Sportage. Dominującym elementem jest tutaj zakrzywiony ekran z panelem dotykowym. Rozciąga się on przed kierowcą i nad konsolą środkową - stanowi centrum łączności tego modelu. Wnętrze wykończono wysokiej jakości materiałami, a przynajmniej tak zapewnia Kia. Żywe kolory, precyzyjnie wykonane i chromowane detale podkreślać mają wyjątkowy charakter wnętrza nowej Kii Sportage.

Po raz pierwszy w historii modelu w gamie znajdzie się wariant X-Line, wyposażony w inny zderzak, dodatkowe progi boczne i zakrzywione relingi na dachu. Jeśli chodzi o kolorystykę tego modelu, to we wnętrzu do wyboru będzie pikowana tapicerka siedzeń w kolorze czarnym lub zielonym.