Kia stopniuje napięcie przed premierą nowego Sportage’a, pokazując tzw. teasery jego sylwetki oraz wnętrza. Zapowiadają one całkowitą zmianę stylistyki modelu, który według koncernu ma stanowić nowy wzorzec w segmencie kompaktowych SUV-ów i crossoverów.

Nowa Kia Sportage – przeciwieństwa, które się uzupełniają

Auto zostało zaprojektowane w oparciu o nową filozofię designu marki nazwaną "Opposites United" (przeciwieństwa, które się uzupełniają) i czerpiącą inspiracje z natury i doskonałości. Sylwetka auta ma zatem muskularną, zgrabną sylwetkę, z przetłoczeniami blach, które mają podkreślać moc i uniwersalny charakter auta. Z przodu uwagę zwraca potężny, czarny grill na całej szerokości auta będący rozwinięciem charakterystycznego dla marki tzw. tygrysiego nosa oraz ledowe światła do jazdy dziennej w kształcie litery "C", niczym kły dodające "twarzy" Sportage’a agresywności. Opadająca linia dachu wraz z wznoszącą się dolną linią okien wzmacnia dynamiczny styl sylwetki. Tył nadwozia wieńczy duży spoiler dachowy oraz ledowe lampy z pasem świetlnym na całej szerokości.

Kia Sportage w swojej piątej odsłonie zyska też całkowicie nowe wnętrze, w którym dominującym elementem na desce rozdzielczej jest zakrzywiony panoramiczny wyświetlacz zegarów i systemu multimedialnego. Przedstawiciele marki podkreślają także jakość materiałów i wyposażenie modelu w innowacyjne technologie. "Tworząc nowego Sportage nie chcieliśmy zrobić wyłącznie kroku do przodu. Naszą ambicją było przejście na zupełnie inny poziom designu w segmencie SUV-ów" – mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center.

Nowa Kia Sportage – pełna gama napędów

Choć Kia nie zdradza póki co danych na tema napędów w nowej generacji Sportage’a, to można zakładać, że podobnie jak ostatnia odsłona Hyundaia Tucsona, z którą auto dzieli mnóstwo rozwiązań technicznych, tak i nowy SUV Kii dostępny będzie z silnikami benzynowym 1.6/150 KM, miękkimi układami hybrydowymi 48V z benzynowym 1.6/150 lub 180 KM i dieslem 1.6/136 KM, w wersjach hybrydowych 1.6/230 KM oraz jako hybryda plug-in o mocy 265 KM. Z wyjątkiem bazowych silników występujących tylko z napędem na przód, pozostałe odmiany dostępne będą także w wariantach 4x4.

Nowa Kia Sportage – europejska wersja we wrześniu

Oficjalna premiera piątej generacji Kii Sportage planowana jest w lipcu w Korei Południowej, natomiast tuż po wakacjach, we wrześniu, koncern przedstawi po raz pierwszy w 28-letniej historii tego modelu odmianę przeznaczoną do sprzedaży wyłącznie na rynku europejskim. Więcej szczegół mamy poznać w nadchodzących tygodniach.