Landtrek to jednotonowy pickup, który będzie dostępny w kilku wersjach nadwoziowych: z pojedyncza lub podwójną kabiną oraz pod zabudowę specjalistyczną. Auto będzie można zamawiać z napędem na tylne lub na cztery koła, a pod maskę trafi benzyniak lub diesel. 1,9-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny wytwarza 150 KM i 350 Nm momentu obrotowego z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Z kolei 2,4-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy wytwarza 210 KM i 320 Nm i może współpracować z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Ładowność francuskiego pickupa może wynieść do 1,2 tony, a jego uciąg to trzy tony.

Peugeot Landtrek – prosta budowa z nowoczesnym wyposażeniem

Pickup Peugeota będzie wyposażony m.in. w kontrolę zjazdu ze wzniesienia, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu i asystenta jazdy z przyczepą. Landtreka można będzie zamówić z maksymalnie czterema kamerami, które tworzą obraz 360 stopni.

W wersjach czterodrzwiowych oparcie tylnego siedzenia można podzielić w proporcjach 60/40 – według Peugeota jest to pierwsze pickup w tego typu rozwiązaniem. Z kolei przednią konsolę można obrócić, aby służyła jako stół roboczy dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach. W kokpicie dostępny będzie opcjonalny, 10-calowy ekran dotykowy. Pokładowe multimedia będą kompatybilne z Android Auto i Apple CarPlay.

Peugeot Landtrek – zbudowany z myślą o rynkach wschodzących

Auto powstało z zmyślą o rynkach wschodzących, dlatego możemy spodziewać się, że będzie proste w budowie i łatwe w serwisowaniu. Landtrek przed wejściem na rynek przejechał dwa miliony kilometrów podczas testów przeprowadzonych na wszystkich rodzajach terenu.

„Nie uruchomimy sprzedaży, dopóki globalna sieć z częściami zamiennymi nie będzie gotowa” - powiedział CEO Peugeota Jean-Philippe Imparato. „Chcę skupić się na tym, żeby wszędzie w Afryce można było naprawić ten samochód” - dodał.

Peugeot Landtrek w pierwszej kolejności będzie powstawał w Chinach, a później linie montażowe zostaną uruchomione także w Ameryce Południowej.