pierwsze wycieki zdjęć S-Crossa

Po face liftingu zmienił się charakter samochodu. Obecny S-Cross ma nisko opadającą maskę i potężne, a przez to trochę "niepoważne" klosze reflektorów. Model po modyfikacjach ma bardziej zaznaczoną przednią bryłę, co dodaje sylwetce dojrzałości i wyrazistego charakteru.

Poza nowymi reflektorami i grillem zmian jest niewiele, bo w zasadzie widać je, i to dopiero po dokładnym porównaniu z obecnym modelem, w kloszach tylnych lamp. Światła pozycyjne są teraz diodowe i mają charakterystyczny kształt litery C.

Suzuki SX4 S-Cross 2016 face lifting

Wnętrze samochodu pozostaje niemal identyczne z poprzednikiem, a według wciąż nieoficjalnych informacji znajdzie się tam ekran systemu informacyjno-rozrywkowego z Suzuki Vitary.

Suzuki SX4 S-Cross 2016 face lifting

Od mniejszego brata do SX4 S-Crossa trafi też na pewno silnik. Paletę jednostek napędowych wzmocni benzynowe 1,4 turbo Boosterjet, które z powodzeniem pracuje pod maską Vitary.

W gamie pojawi się też motor 1,0 turbo Boosterjet, znany z kolei z modelu Baleno, gdzie dysponuje mocą 110 KM. Mniejszy silnik ma być dostępny tylko z napędem na przednią oś.

Suzuki SX4 S-Cross 2016 face lifting

Nie jest jeszcze potwierdzone, czy w ofercie pozostanie wolnossąca jednostka benzynowa 1,6 o mocy 120 KM. Opcje są w zasadzie dwie - zostanie wycofana lub pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Czekamy na oficjalne stanowisko Suzuki w tej sprawie.

W europejskiej ofercie diesli pozostanie natomiast obecne 1,6 DDiS, które nie jest dostępne w Polsce. I tu raczej nic się nie zmieni.

W Polsce nowe Suzuki SX4 S-Cross będzie prezentowane przez cały sierpień w największych miastach Polski, w ramach akcji Suzuki Roadshow. Bliżej tego terminu poznamy też ceny i doczekamy się potwierdzenia oferty.