Który fan samochodów nie chciałby się przejechać jednym z samochodów, którymi jeździł Brian O'Conner lub Dominic Toretto? Teraz nadarza się okazja. Do sprzedaży została wystawiona Toyota Supra IV generacji, którą Paul Walker jeździł w pierwszej części „Szybkich i wściekłych” z 2001 r. i która ponownie zagrała w dwa lata późniejszych „2 Fast 2 Furious”.

Dom aukcyjny Barrett-Jackson zapewnia, że auto ma certyfikat autentyczności i obszerną dokumentację. Zostało przygotowane do pierwszej części F&F przez Eddiego Paula z The Shark Shop w kalifornijskim El Segundo, a następnie przerobione na Suprę Slap Jacka, która wystąpiła w drugiej części serii. Potem przywrócono ją do pierwotnego stanu – z nadwoziem w kolorze o dźwięcznej nazwie Lamborghini Diablo Candy Orange i z motywem „nuklearnego gladiatora” zaprojektowanym przez Troya Lee z boku. Przedni spoiler, wydatne dwupłatowe aluminiowe skrzydło z tyłu i 19-calowe felgi dobrze pasują do charakteru „Supry Briana”.

Silnik 2JZ-GTE ma dwie turbosprężarki, 6 cylindrów w rzędzie i pojemność 2997 ccm. W aucie zastosowano 4-stopniowy „automat”. Dom akcyjny nie podaje mocy, ale wyjściowo ten silnik osiągał 325 KM i 441 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ile to może kosztować? Paul Walker, oryginalna Supra i kultowa seria, więc dużo. Pewne pojęcie o poziomie cen może dać wynik licytacji sprzed 6 lat, przeprowadzonej przez Macum. Wtedy kaskaderska Supra, bliźniacza do tej wystawianej teraz, sprzedana została za 185 tys. dolarów. Ta oferowana obecnie ma jednak większy potencjał, wszak to autentyczne auto, którym jeździł Brian O'Conner. Jednak ile jakiś fan rzeczywiście za nią zapłaci dowiemy się za kilka tygodni. Aukcja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca w Las Vegas.