• Na czas prac remontowych odcinek jezdni w kierunku Katowic (pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice) zostanie wyłączony z ruchu.
  • Wzdłuż całego remontowanego odcinka będą rozmieszczone co kilometr miejsca z wodą pitną.
  • Zakończenie prac remontowych przewidziano na koniec września

Podróżowanie autostradą A4 znów może się wydłużyć. Wszystko z powodu kolejnych prac remontowych jakie zaplanowano w ramach kontraktu o wartości 18 milionów złotych. Rozpoczęto je w poniedziałkowy poranek 22 lipca. Dla kierowców oznacza to zmiany w organizacji ruchu, które obowiązują od godziny 6 rano.

W ramach remontu odbędą się prace nie tylko związane z nawierzchnią, ale także odwodnieniem oraz obiektami mostowymi. Na czas prac odcinek jezdni w kierunku Katowic (pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice) zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy będą mogli skorzystać tylko z jezdni północnej, na której wyznaczono dwa pasy w obydwu kierunkach.

Foto: GDDKiA
Szczegóły remontu na Autostradzie A4

GDDKiA ostrzega, że tymczasowe pasy ruchu będą zwężone (będą się jednak różnić szerokością). Prawy pas będzie szerszy (o szerokości 3 m) od lewego by ułatwić przejazd ciężarówkom. Wewnętrzne pasy dla pozostałych pojazdów będą zaś nieco węższe.

Na czas remontu wzdłuż całego odcinka będą rozmieszczone co kilometr punkty z wodą pitną. Dodatkowo przy dojazdach i w miejscach kolumn alarmowych rozstawiono toalety.

Prace remontowe i związane z tym utrudnienia dla kierowców potrwają nie tylko przez okres wakacji. Zakończenie prac remontowych przewidziano bowiem na koniec września. Na przywrócenie normalnego ruchu trzeba będzie zatem poczekać do rozpoczęcia roku akademickiego.