Od 1982 roku Mitsubishi wyprodukowało już 3 mln egz. modelu Pajero. Cztery generacje tego auta sprzedawane były z dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwowzorami dla terenowego Pajero były m.in. studyjne Mitsubishi PX33 (1934), Minica Jeep (1969) oraz Pajero I (1973).

Prace nad seryjnym modelem rozpoczęły się w 1979, a oficjalna premiera wersji produkcyjnej została zaprezentowana pod koniec 1981 roku podczas salonu samochodowego w Tokio. Na początku produkcji auto to sprzedawano jedynie w Japonii, by sukcesywnie włączyć je do europejskiej i amerykańskiej oferty. Na niektórych rynkach Mitsubishi Pajero sprzedawane jest także pod nazwą Montero i Shogun.

W polskich placówkach Mitsubishi Motors zadebiutował już nowy model Mitsubishi Pajero 2015 po faceliftingu. Zmodernizowany model, rozsławionego dzięki sukcesom w rajdzie Dakar, terenowego SUV-a Mitsubishi  Pajero z 2015 roku modelowego wyróżnia się nową stylizacją przodu pojazdu, nowym wzorem osłony koła zapasowego w kolorze nadwozia na tylnych drzwiach i światłami do jazdy dziennej w technologii LED