Na liście zgłoszeń widnieje 68 załóg, które pojadą samochodami, z czego 4 z polskimi załogami. Z numerem startowym 19 pojedzie załoga wspieranego przez Motul zespołu NeoRaid w składzie Piotr Beaupre (kierowca) i Jacek Lisicki (pilot), którzy pojadą samochodem BMW X3 CC. W rajdzie wystartuje również drugi samochód zespołu - BMW X5 CC z numerem startowym 33.

Rajdowe samochody BMW, z których korzysta polski zespół, są dziełem inżynierów niemieckiego teamu X-Raid. Jak wiadomo niemiecki zespół od lat należy do światowej czołówki, a w ostatnich trzech latach należał do niepokonanych. Obecne egzemplarze BMW X5 CC i X3 CC są kolejnymi ewolucjami pojazdu przygotowanego specjalnie na Rajd Dakar, który w najnowszym wydaniu przyjął kształt Mini All4 Racing.

Auta te napędzane są silnikiem wysokoprężnym o pojemności skokowej 3.0 litra i mocy prawie 300 KM. Pojazdy wyposażone są w komponenty z najwyższej półki: skrzynię biegów Sadev, dyferencjały Xtrac i amortyzatory Reiger. Wszystkie auta wyprodukowane przez X-Raid to pojazdy niezwykle mocne, sprawne, bardzo zaawansowane, a co najważniejsze - niemal bezawaryjne.

Reprezentujący barwy zespołu NeoRaid – Piotr Beaupre i Jacek Lisicki, już trzykrotnie startowali w najtrudniejszym maratonie świata i aktualnie przygotowują się do Dakaru 2015. Rywalizacja w gronie najlepszych na świecie wymaga nieustannej pracy nad udoskonalaniem pojazdów i rozbudową zaplecza serwisowego (wsparcia udziela im partner techniczny zespołu - firma Motul), a każda wolna chwila przeznaczana jest na treningi i testy w terenie. Sprawdzianem są starty kontrolne - w tym roku zawodnicy planują jeszcze wziąć udział w eliminacjach zaliczanych do Pucharu  Świata FIA, organizowanych w Hiszpanii, Polsce oraz Portugalii. Próbą generalną przed Dakarem 2015 będzie występ w tygodniowym maratonie rozgrywanym na pustyniach Maroka.

Motul może poszczycić się ponad 150-letnią tradycją i doświadczeniem w produkcji środków smarnych. U źródeł sukcesu firmy leży stałe dążenie do perfekcji i żelazna konsekwencja, by być lepszym od innych. Wyjątkowe uznanie budzi fakt, że klienci doceniają nieustanną pracę Motul nad polepszeniem jakości oferowanych produktów i usług.

Markę Motul można spotkać na arenach motorsportowych całego świata, a w ofercie firmy znajduje się legendarna linia produktów Motul 300 V dedykowanych do sportów motorowych.