Niejdnokrotnie nie jesteśmy w stanie domyć felg na których pozostaje stary osad. Dobry preparat chemiczny do mycia felg o poj. 0,5L kosztuje około 50 zł. i wystarcza na 1-2 mycia, lub 3-4 (przy mniej zabrudzonych felgach jeśli stosujemy go regularnie).

Różnica w cenie zakupu klocków zwykłych a ceramicznych JURID WHITE to 40-100 zł. Zkładając ,że średnio wymieniamy klocki hamulcowe raz na 2 lata to nasza różnica w cenie zakupu wynosi 20-50 zł./na rok czyli maksymalnie tyle co cena jednego opakowania preparatu do mycia felg.

Biorąc pod uwagę tylko tą jedną zaletę możemy łatwo policzyć, że początkowa różnica w cenie zakupu pomiędzy zwykłymi klockami a ceramicznymi JURID WHITE jest tylko pozorna i zwraca nam się z nawiązką już w jeden sezon letni!

Czyste felgi. Z czego to wynika?

Obecnie 95% sprzedawanych w Europie klocków hamulcowych zawiera w składzie swojej mieszanki conajmniej 20% metali żelaznych tj.stal ,żelazo które powodują duże pylenie i uporczywe brudzenie felg. Klocki ceramiczne JURID WHITE nie zawierają tych cząstek metali żelaznych co czyni je niemal bezpyłowymi i pozwala utrzymać felgi w czystości.

Foto: Auto Świat

Wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne podmioty potwierdzają subiektywne odczucia kierowców

W celu przeprowadzenia rzetelnej oceny, przeprowadzono logiczne i łatwe do ocenienia próby: test laboratoryjny na stanowisku do kontroli układu hamulcowego w niezmiennie czystych warunkach oraz test praktyczny w ruchu drogowym uwzględniający wszystkie przypadkowe czynniki występujące na drodze.

Do testu dla Jurid WHITE posłużyła standardowa okładzina hamulcowa Jurid. Wykorzystane w teście felgi aluminiowe były całkowicie nowe.

Test praktyczny trwał ponad miesiąc i przeprowadzony został na odcinku o długości 1560 km. Jazdy próbne przeprowadzano zazwyczaj w suchych warunkach drogowych. Wykonywane w warunkach laboratoryjnych badanie na stanowisku do kontroli hamulców trwało 2 dni.

Ten powszechnie stosowany w branży motoryzacyjnej test obejmuje profile jazdy z cyklami hamowań w warunkach dróg miejskich, krajowych i autostrad w zestawieniu zbliżonym do rzeczywistej praktyki związanej z hamowaniem. Dzięki skrupulatnie przeprowadzonej serii prób i bezstronnemu pomiarowi stopnia zabrudzenia felgi za pomocą chromametru wynik jest obiektywny i przekonujący.

Wykres porównania jasności felg

Foto: Auto Świat
Foto: Auto Świat
Klocki hamulcowe Jurid White

JURID WHITE są najcichszymi klocki hamulcowymi na rynku wg testu SAE J2521.

Wynika to z zastosowania specjalnych nacięć i wpustów na ciernej powierzchni klocka jak i użyciu najwyższej jakości płyty metalowej pochłaniajacej drgania i hałas powstający podczas hamowania .

Właściwości hamowania, bezpieczeństwo. W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości aftermarketowymi klockami droga hamowania klocków JURID WHITE jest taka sama.

Ponadto przy ich użyciu występuje brak zjawiska fadingu podczas hamowania. Fading to zjawisko znacznej utraty własciwości hamujących , powstąjące w wysokich zakresach temperatur pracy np. podczas gwałtownego często powtarzajacego się hamowania z większych prędkości do 0 km/h lub kiedy zjeżdżamy ze wzniesienia hamując hamulcami zamiast silnikiem.

Innowacyjny skład mieszanki ciernej JURID WHITE powoduje ,że klocki te mają pełne i stałe właściwości hamujące podczas całego zakresu temperatur pracy od zimnych po skrajnie rozgrzane hamulce.

Szybkość zużycia klocków JURID WHITE i współpracujących z nimi tarcz

W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości klockami hamuclowymi zużycie jest porównywalne. Tarcze natomiast zużywają się do 20% wolniej ponieważ klocki ceramiczne są mniej agresywne dla tarcz ze względu na brak w mieszance ciernej metali żelaznych tj.stali i żelaza.

Foto: Auto Świat

Jakie tarcze hamulcowe stosować z klockami JURID WHITE ?

Należy stosować wyłącznie tarcze gładkie,najlepiej JURID. Nie należy stosować nacinanych ani nawiercanych tarcz ponieważ te rozwiązania mają na celu ograniczenie lub wyeliminowanie zjawiska fadingu, które nie powstaje przy zastosowaniu klocków ceramicznych JURID więc używanie takich tarcz jest bezcelowe tym bardziej ,że takie tarcze przyśpieszają zużywanie się klocków hamulcowych, głośniej pracują i są zazwyczaj droższe.

Najwyższa jakość w wyjątkowym opakowaniu

Foto: Auto Świat
Klocki hamulcowe JURID WHITE

Nowe, niepylące klocki hamulcowe dostępne są w reprezentacyjnym, niezwykle estetycznym opakowaniu. Dzięki wyjątkowemu wyglądowi nie tylko od razu wpada ono w oko, lecz także przekonuje elementami sprawdzającymi się w codziennym użyciu.

Pudełka są zamykane, ale można je także szeroko otworzyć, aby mieć łatwiejszy dostęp do produktów. Równie praktyczny jest przejrzyste oznakowanie.

Obecny dostępny program to 190 referencji pokrywających 44% parku samochodowego wiekszości marek aut osobowych segmentu od małych przez średnie po luksusowe.

Dystrybucja: oddziały Inter Cars S.A. lub za pośrednictwem strony MotoIntegrator:

Foto: Auto Świat

www.intercars.com.pl, www.motointegrator.pl

Zobacz 2 minutową animację prezentującą klocki hamulcowe Jurid White