Na policyjną skrzynkę STOP AGRESJI DROGOWEJ wpłynęło nagranie o niebezpiecznej jeździe, która miała miejsce na drodze ekspresowej S3 niedaleko Zielonej Góry. Zarejestrowano na nim jak osobowy seat jadąc „pod prąd”, kierując się w stronę Zielonej Góry. Na nagraniu widać jak niewiele brakowało do czołowego zdarzenia z jadącym prawidłowo samochodem Mitsubishi. Instynkt i refleks, a także niewątpliwie dobre umiejętności kierowcy mitsubishi sprawiły, że ten w ostatniej chwili zdążył zjechać z pasa, którym jechał Seat, czym uchronił się od czołowego zderzenia.

Po zweryfikowaniu numerów rejestracyjnych okazało się, że droga ekspresowa S3 jechała pod prąd 85-letnia mieszkanka Zielonej Góry. Funkcjonariusze policji podjęli decyzję o zatrzymaniu 85-latce prawa jazdy oraz skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Kobieta ma również poddać się badaniom, które wykażą, czy może w najbliższej przyszłości prowadzić samochód.

Zielonogórscy policjanci informują, że po tego rodzaju sytuacjach zawsze przeprowadzane są kontrole oznakowania zjazdów i wjazdów na drogę ekspresową. W tej sprawie komisja, składająca się z policjantów KWP w Gorzowie Wielkopolskim i przedstawicieli GDDKiA, uznała że oznakowanie jest prawidłowe i jazda pod prąd była spowodowana zignorowaniem znaków.