Opony koncepcyjne Hankook powstały w wyniku współpracy z niemieckim Uniwersytetem w Pforzheim, a ich projekt został wyróżniony dwiema nagrodami za doskonałość we wzornictwie: Red Dot Design Award 2015 i IDEA 2015 (International Design Excellence Award). Studenci ze znanej Szkoły Wzornictwa, Inżynierii i Biznesu przy tym uniwersytecie połączyli swoje siły z zespołem Hankook i zaprojektowali najnowocześniejsze opony koncepcyjne: cieszący się dużą popularnością model Boostrac, a następnie Alpike i hyBlade.

Opona koncepcyjna Boostrac marki Hankook została uznana za produkt „Najlepszy z najlepszych” podczas wręczania nagród Red Dot 2015. Jako pierwszy na świecie producent opon nagrodzony w kategorii Mobilność, firma Hankook Tire po raz kolejny zademonstrowała wyróżniające w swej branży możliwości zarówno w kontekście projektowania, jak i światowej klasy doskonałości technologicznej.

Model Boostrac ma bieżnik o zmiennej strukturze bloków, który może się rozszerzać w razie potrzeby, co poprawia przyczepność opony. Sprawdza się szczególnie dobrze na stromej nawierzchni oraz w wymagających, iście pustynnych warunkach. Opona Alpike, dzięki unikalnym właściwościom umożliwiającym zwiększenie jej obwodu i jednocześnie prześwitu pod pojazdem, doskonale nadaje się do jazdy w wysokim śniegu. Model hyBlade wyposażony jest w bieżnik z łopatkami i bocznymi kolcami, który umożliwia dobre odprowadzanie wody i poprawia sterowność podczas jazdy w deszczu.

Ponadto wszystkie trzy opony koncepcyjne – Boostrac, Alpike i hyBlade – zostały wyróżnione nagrodami podczas targów IDEA 2015. Opony te są owocem współpracy firmy Hankook Tire i uniwersytetu w Pforzheim pod hasłem „Wielkie wyzwanie dla wielkiej zmiany” (A Great Challenge for a Great Change) prowadzonej w ramach projektu Innowacji wzornictwa Hankook uruchomionego w 2014 roku. Studenci uczestniczący w projekcie mieli za zadanie zaprojektować przyszłościowe opony koncepcyjne, które będą nadawać się do jazdy w ekstremalnych warunkach, takich jakich możemy oczekiwać w wyniku zmian klimatycznych związanych z efektem cieplarnianym.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasze opony zostały wyróżnione trzema najbardziej prestiżowymi na świecie nagrodami w zakresie wzornictwa, Red Dot i IDEA, przez dwa lata z rzędu – powiedział Ho-Youl Pae, dyrektor Hankook Tire w Europie. – Firma Hankook Tire będzie wciąż doskonalić swoje najlepsze technologie i projekty, inwestując w dział Badań i Rozwoju – dodał. – Wierzymy, że nasze osiągnięcia będą nadal przyczyniać się do przewagi nad konkurencją, co ugruntuje naszą pozycję lidera w branży produkcji opon.