Internetowy Samochód Roku to tytuł przyznawany już po raz piąty przez największy serwis ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. Tegoroczną edycję rankingu najbardziej poszukiwanych pojazdów stworzono na podstawie ponad miliarda zapytań.

Do tej pory Volkswagen Golf, niemiecki król kompaktów, był najbardziej utytułowanym modelem w historii raportu "Internetowy Samochód Roku". Tym bardziej zaskakują wyniki najnowszej odsłony podsumowania rynku samochodów używanych w Polsce.

Raport przygotowany przez serwis OTOMOTO prezentuje najpopularniejsze marki i modele samochodów, a także najciekawsze trendy z naszego rynku.

"Samochód idealny" to nadal Volkswagen, ale już nie Golf

– Gdybyśmy mieli na podstawie wszystkich wyszukań w OTOMOTO stworzyć auto, które w największym stopniu odpowiadałoby potrzebom przeciętnego użytkownika naszego serwisu, to byłby to pochodzący z krajowego rynku czarny Volkswagen, wyposażony w klimatyzację i skórzaną tapicerkę, niekosztujący więcej niż 15 tys. zł – wyjaśnia Piotr Grzemski z OTOMOTO.

Ostatnie edycje rankingu Internetowego Samochodu Roku nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Volkswagen Golf nie dawał konkurencji większych szans. Jego pozycja zdawała się niezagrożona, szczególnie że liczba zapytań o ten model sukcesywnie rosła, osiągając w 2014 roku poziom 15 mln wyszukań.

Najnowszy raport "Internetowy Samochód Roku 2015" przygotowany przez serwis OTOMOTO przyniósł spore niespodzianki. Zarówno pod względem popularności modeli, jak i pod kątem innych preferencji zakupowych Polaków.

Najczęściej poszukiwane modele – tylko niemieckie marki mają szansę?

Wyniki badań pokazały, że preferencje zakupowe Polaków są w większości przypadków niezmienne. Wśród najczęściej poszukiwanych modeli na rynku wtórnym nadal dominują niemieckie koncerny.

Jak czytamy w raporcie, od 2010 roku na liście dziesięciu najpopularniejszych samochodów używanych, tylko dwa razy znalazły się modele, które nie należą do niemieckich koncernów. Były to Renault Kangoo, który w 2010 roku zajął dziesiąte miejsce i Honda Civic, która w 2013 roku znalazła się na miejscu ósmym.

Pierwszy model w rankingu niepochodzący od producenta niemieckiego (lub Skody należącej do Grupy VW), to Renault Megane zajmujące pozycję czternastą. Pierwszy "japończyk" to Honda Civic na pozycji szesnastej.

Zobaczcie teraz listę TOP 10 najbardziej pożądanych samochodów używanych w Polsce w 2015 roku. Który model trafił na pierwsze miejsce?