Wybierz samochód

Jeep Compass

Ikona samochodu

Jeep Compass to średnich rozmiarów crossover produkowany przez amerykańską markę. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2007 roku i miał być pierwszym modelem Jeep'a, bardziej nastawionym na asfalt niż na pokonywanie bezdroży. Dla chętnych oczywiście była możliwość zamówienia specjalnego zawieszenia do wjazdu w cięższy teren, jednak mało kto korzystał z tej opcji.

Nadwozie jednak nie pozwalało zapomnieć, iż mamy do czynienia właśnie z jednym z modeli Jeep'a. Płytę podłogową oraz elementy wnętrza, auto dzieliło z modelem Patriot, oraz Dodge'm Caliber. Compass miał w standardzie napęd 4x4, jednak wyłącznie na rynku amerykańskim, podstawowa wersja miała napędzaną tylko przednią oś. Z zewnątrz uwagę przykuwał charakterystyczny grill z żebrami oraz okrągłe reflektory. Wnętrze nie rozpieszczało komfortem i jakością wykonania.

Pod maską mogliśmy znaleźć benzynowe silniki o pojemności 2 oraz 2,2 litra. Rozwijają one odpowiednio 156 i 174 KM. Wśród diesli początkowo oferowany był 2-litrowy motor produkcji Volkswagena o mocy 140 KM.

Przy okazji pierwszego faceliftingu z 2010 roku, dotychczasowy moto wysokoprężny został zastąpiony 2,2-litrową jednostką o mocy 163 KM. Oprócz tego nadwozie uległo pozytywnym zmianom. Przednie reflektory zostały zastąpione prostokątnymi, dobrze wpasowującymi się w dynamiczna linię Compassa. Również wnętrze uległo zmianie, jednak wciąż było ono dalekie od ideału.

Drugi facelifting został przeprowadzony w 2013 roku, lecz nie był on już tak widoczny jak poprzedni. Zmianie uległa głównie przednia część nadwozia.

Głównymi rywalami Jeep'a Compass są m.in. Kia Sportage i Honda CR-V.

Jeep Compass - generacje

Jeep Compass - powiązane artykuły

Pokaż więcej