Historia amerykańskiej marki rozpoczęła się w 1941 r. od słynnego Willysa MB, który sprawdził się w trudnych warunkach II Wojny Światowej, będąc używany przez wszystkie siły alianckie. Wyposażony w gaźnikowy, rzędowy, czterocylindrowy silnik benzynowy 2.2/60 KM był pierwszym masowo produkowanym autem z napędem na obie osie. Jego wytrzymałość i zdolności terenowe zostały docenione także po wojnie przez użytkowników cywilnych w wielu krajach.

Obchody 80. urodzin potrwają przez cały 2021 rok, a poświęcone im specjalne wydarzenia będą miały na celu przybliżenie klientom marki i jej dziedzictwa. Najważniejszym z nich jest wprowadzenie do oferty edycji jubileuszowej „80th Anniversary” dostępnej w modelach: Renegade, Compass, Wrangler oraz Gladiator. Wyróżniać się będzie specjalnymi detalami stylistycznymi, m.in. emblematami „80th Anniversary" widocznymi na nadwoziu i elementach wnętrza, detalami w kolorze Granite Crystal oraz fotelami z tkaniną o wzorze rombu lub z czarnej skóry z niebieskimi przeszyciami. Systemy multimedialne w modelach z urodzinowej edycji otrzymają także powitalny ekran z napisem „Since 1941" oraz aluminiowe obręcze kół o specjalnym wzorze. Edycja „80th Anniversary" będzie również pierwszą wersją nowego Compassa, który zadebiutuje w Europie jeszcze w tym roku.

Kolejną jubileuszową incjatywą jest program Jeep Wave. Oferuje właścicielom Jeepa ekskluzywne usługi i specjalne korzyści, mające na celu wzmocnić ich poczucie przynależności do społeczności. Główne korzyści programu JW to: bezpłatne pierwsze dwa przeglądy okresowe samochodu (w ciągu dwóch lat od zakupu), dwuletnia całodobowa pomoc drogowa „Easy Care" dostępna przez siedem dni w tygodniu, priorytetowa obsługa klienta świadczona przez Jeep Call Center, a także uprzywilejowany dostęp do wszystkich wydarzeń związanych z marką. Nowy program Jeep Wave funkcjonuje już na głównych rynkach Europy, w Polsce będzie dostępny od kwietnia bieżącego roku.

Jeep przez dekady stał się wzorem dzielności terenowej. Dziś świętując 80. urodziny nadal podtrzymuje tę tradycję, ale wkracza także w kolejny etap swojej historii – elektryfikację modeli. W 2020 r. wprowadził do oferty Jeepa Renegade i Compassa wyposażone w hybrydowy napęd typu plug-in.