Wybierz samochód

Kia Niro

Ikona samochodu

Kia Niro to hybrydowy crossover produkowany przez południowokoreańską markę. Auto zadebiutowało na początku 2016 roku, a do sprzedaży trafiło już pół roku później. Jest to pierwsze auto marki z napędem hybrydowym. Kia specjalnie na potrzebę Niro opracowała od zera cały układ napędowy wraz z płytą podłogową.

5-drzwiowy crossover ma przyciągającą wzrok stylistykę oraz charakterystyczne dla marki elementy, jak np. spory grill. Deska rozdzielcza została mądrze zaprojektowana, a kierowca nie gubi się w obsłudze. Dzięki umiejscowieniu akumulatorów litowo-jonowych pod tylną kanapą, na innowacyjnym napędzie nie traci bagażnik, który może pochwalić się 427-litrową pojemnością.

Do napędu posłuży 1,6-litrowy, wolnossący benzyniak GDI generujący 105 KM, z którym współpracuje 47-konny silnik elektryczny. Łączna moc układu wynosi 141 KM. Napęd przenoszony jest na przednią oś za pomocą 6-biegowej przekładni dwusprzęgłowej. W połowie 2017 roku pojawiła się także hybrydowa odmiana Niro Plug-in. W tej wersji zastosowano mocniejszy, 61-konny silnik elektryczny, który może również samodzielnie napędzać auto, a producent zapewnia wtedy blisko 60 km zasięgu.

Kia Niro - generacje

Kia Niro - powiązane artykuły