To już trzecia impreza tego typu zorganizowana w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej. W 2013 roku 3-dniwą wystawę wystawę odwiedziło 10 tys. osób.

Rafał Pliszka – krakowski kolekcjoner i organizator wystawy zapowiada, że pojawi się na niej ok. 200 zabytkowych pojazdów: auta przedwojenne, motocykle, samochody z demoludów, auta amerykańskie i – po raz pierwszy –zabytkowe maszyny rolnicze.

Classic ~Moto Show odbywa się w pięknie odrestaurowanej krakowskiej zajezdni tramwajowej, która pamięta jeszcze czasy tramwajów konnych .

Zajezdnia usytuowana jest na krakowskim Kazimierzu, przy ul. św. Wawrzyńca 15. Wystawa czynna będzie od piątku do niedzieli (5-7 września).

Oprócz pojazdów prywatnych kolekcjonerów z całej Polski na Classic Moto Show zostaną zaprezentoane m.in. ekspozycje Mercedesa i Porsche.

Mercedes zaprezentuje nowy model CLS w otoczeniu zabytkowych modeli: przedwojennego 170 V cabrio oraz powojennych – Adenauera, W116 (klasa S), W111 coupe, W114.

Porsche zapowiada prezentację wszystkich dotychczasowych generacji modelu 911 turbo (z okazji 40-lecia tego modelu).

Podczas Classic Moto Show będzie też wiele atrakcji dla dzieci – np. przjeażdżki zabytkowym motocyklem, zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w niedzielę – możliwość przejażdżki po Kazimierzu.

Na Classic Moto Show swoje stoisko będzie miał trakże Auto Świat Classic. Zaprezentujemy na nim jednego z najstarszych w Polsce Fiata 125p z 1968 roku oraz jego technicznych pobratymców – włoskiego Fiata 125 oraz Fiata 1300. Redaktorzy Auto Świat Classic będą do dyspozycji zwiedzająych przez cały czas trwania imprezy – od piątku do niedzieli.

Zdjęcia w galerii pochodzą z ubiegłorocznej edycji Classic Moto Show.

Więcej informacji: www.classicmotoshow.pl