Auto Nostalgia to największa impreza klasycznej motoryzacji w Polsce. W dwóch halach o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych obejrzeć będzie można kilkaset zabytkowych pojazdów.

Dużą ekspozycję przygotował Mercedes wraz z Klubem Zabytkowych Mercedesów. Wystawiona zostanie najnowsza klasa S coupe oraz 7 modeli wcześniejszych, poczynając od Pontona coupe z 1955 roku.

Foto: Auto Świat
Mercedes

Klub Mercedesa Pagody (W113) wystawi 10 modeli swoich członków z lat 1963-1971.

Porsche wystawi najnowszy model 911 Targa, a członkowie klubu Porsche zaprezentują 6 poprzednich modeli Targii.

Na Auto Nostalgii wystawione będą także dwie repliki polskiego przedwojennego samochodu CWS (konstruktorem był słynny inż. Tański). Zbudowane zostały od podstaw, na podstawie zachowanej dokumentacji technicznej.

Foto: Auto Świat
CWS
Foto: Auto Świat
CWS

Fani najstarszych pojazdówe będą zachwyceni ekspozycją przygotowaną przez znanego kolekcjonera Tomasza Skrzelińskiego - będzie to 12 samochodów, które mają ponad 100 lat. Dotychczas nigdy nie występowały razem.

Foto: ACZ / Auto Świat
Auto Nostalgia - auta 100-letnie

Na Auto Nostalgii pojawi się też Fiat 125p w wersji 6-osobowej cabrio. To tzw. „Jamnik", który służył do wożenia Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki do Polski.

Drugi „Jamnik" to wersja zamknięta. Poza tym klub 125p wystawi kilka modeli 125p.

Po raz pierwszy na Auto Nostalgii zaprezentuje się Auto Świat Classic. Na stoisku zobaczymy m.in. dwie Mazdy MX-5, w tym najstarszy egzemplarz w Polsce oraz...Żuka.

Foto: Auto Świat
AS Classic 2/2014

Oprócz aut wystawowych na Auto Nostalgii pojawi się kilkadziesiąt modeli do sprzedania - będą to głównie samochody amerykańskie z lat 60. i 70. XX w.

Foto: Auto Świat
Auto Nostalgia

Auto Nostalgia odbywa się w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa 56 C w Warszawie.

W sobotę wystawa otwarta będzie od 10 do 18, w niedzielę od 10 do 17.