Z okazji 50-lecia wprowadzenie do produkcji Fiata 125p w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie 30 września 2017 r. rozpocznie się wystawa „P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p”, na której zobaczymy, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie tego samochodu w oczach ludzi – od obiektu marzeń po źródło bolączek związanych z codziennym użytkowaniem w kraju wiecznych niedoborów. Wystawa potrwa do końca roku. I choć pierwszy Duży Fiat został zmontowany w FSO 28 listopada 1967 roku, to my świętowanie jego urodzin zaczęliśmy już w tym numerze od prezentacji porównania 125p z technicznym protoplastą – Fiatem 1500 C.

Dla fanów mocnych, nadających się do użytkowania na co dzień youngtimerów przygotowaliśmy porównanie limuzyn lat 90.: Mercedesa 600 SEL, BMW 750i oraz Daimlera Double-Six, a dla miłośników kamperów – auta zbudowane na Volkswagenie T4.

Tak, wiemy, sezon się kończy, ale czy teraz właśnie nie jest moment na rozpoczęcie poszukiwań i znalezienie najlepszej „sztuki”? Przypominamy także o konieczności zabezpieczenia antykorozyjnego naszych aut – koszt takiej operacji jest porównywalny z lakierowaniem jednego elementu, może więc warto to zrobić?

W najnowszym wydaniu magazynu o samochodach wiecznie młodych „Auto Świat Classic” 5/2017 polecamy m.in.

- Klasyki z silnikami z tyłu

- Porównanie dużych Fiatów

- Porównanie małych Fiatów

- Klasyk, który zmienił historię

- Porównanie limuzyn lat 90. XX wieku

- Kampery na VW T4

- Zabezpieczamy profile zamknięte

- Sprowadzenie samochodu z Austrii i Słowenii

- Sytuacja rynkowa: auta amerykańskie

- Cennik aut

- Historia Matry

- Mercedes, który została Rolls-Roycem

- Z dawnych prospektów: Łada Niva

- Historia polskiej motoryzacji: Mikrus

- Auto z Le Mans: Porsche 917H

- Skoda 935 Dynamic

 Foto: auto świat classic / Auto Świat

Najnowsze wydanie magazyny „Auto Świat Classic” 5/2017 w sprzedaży od 27 września 2017 r.

Zapraszamy do lektury!