To już czwarta edycja imprezy organizowanej w 100-letniej, odbudowanej pierwszej zajezdni tramwajów elektrycznych w Krakowie, na Kazimierzu.

Zabytkowe pojazdy pochodzą ze zbiorów polskich kolekcjonerów, wystawiono także egzemplarze muzealne.

Klasyki zaprezentowano w kilku kategoriach: pojazdy z tzw. demoludów, auta amerykańskie, pierwsze automobile, zabytkowe jednoślady.

Wydzielone ekspozycje przygotowały na Classic Moto Show 2015 Porsche oraz Mercedes.

Porsche przygotowało wystawę poświęconą legendarnemu modelowi Porsche 911 Carrera – prezentuje na niej wszystkie kolejne generacje tego modelu, począwszy od 1963 roku do najnowszych.

Mercedes zaprezentował zabytkowe modele, m.in. Mercedesa 170 V Cabrio B z 1938 roku, model W 114 z 1972 roku, kabriolet 380 SL z 1983 roku oraz model G (tzw Gelendę) z 1979 roku.

Na ekspozycji Mercedesa można było obejrzeć także najnowsze modele GLE (następca ML-a) oraz GLC.

Na Classic Moto Show obecny był także „Auto Świat Classic" – nasza redakcja tym razem wystawiła zabytkowe modele Skody: Octavię z 1963 roku oraz sportowy model 130 RS z lat 70. Na stoisku Auto Świat Classic pojawiła się także najnowsza Skoda Octavia Combi 230 RS.

Podczas imprezy w zabytkowej zajezdni można się było przejechać zabytkowym motocyklem oraz obejrzeć wystawę obrazów inspirowanych klasykami Piotra Łopalewskiego.

A oto galeria najciekawszych klasyków krakowskiej wystawy.