Mercedes-Benz 300 SL w wersji seryjnej zadebiutował w roku 1954 i był w wersji coupe produkowany do roku 1957. Dwumiejscowy samochód z charakterystycznymi drzwiami otwieranymi do góry napędzany był rzędowym 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 3,0 l z wtryskiem paliwa. Dzięki masie 1295 kg do osiągnięcia prędkości 265 km/h wystarczała moc 158 kW (215 KM).

Niemiecka spółka Gullwing AG miłośnikom klasycznych linii tego fascynującego samochodu oferuje jego replikę. Podobnie jak oryginalny samochód również jego replika wykorzystuje rurową ramę przestrzenną. Karoserię wykonano z aluminium.

Do napędu wykorzystywane są nowoczesne jednostki napędowe z produkcji firmy Mercedes-Benz. Można więc wybierać pomiędzy widlastym 8-cylindrowym silnikiem o pojemności 5,5 l oferującym 300 kW (408 KM) lub widlastym 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 3,5 l, który produkuje 235 kW (320 KM). Mocniejsza jednostka przekazuje moc za pośrednictwem automatu 7G-Tronic, sześciocylindrowiec współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną.

Osie i układ hamulcowy wykorzystują komponenty modeli klasy C, E i SLK. We wnętrzu wszystko wykonano zgodnie z oryginałem, nawet nowoczesne radio Becker Mexico z odtwarzaczem CD i złączem iPod czy regulatory klimatyzacji nie naruszają atmosfery lat 50-tych.

Spółka Gullwing AG produkuje rocznie maksymalnie 30 egzemplarzy auta. Cena auta ustalona została na poziomie 165 tys. euro (ok. 725 tys. zł), a produkcja jednego egzemplarza trwa 10 miesięcy.